Belgii obchází strach: Muž s mačetou v Lutychu byl dnes zatčen policií

Belgii obchází strach: Muž s mačetou v Lutychu byl dnes zatčen policií
Autor: redakční databáze|Popisek: ilustrační obrázek
07 / 08 / 2016, 15:45

Během dvou dnů vyděsily Belgii dva nebezpeční muži s mačetou.

Brzy ráno v neděli byl v belgickém Lutychu zatčen muž, který byl ozbrojen mačetou a ohrožoval své okolí jejím ,,mácháním". Nikoho nezranil a neplánoval podle prvních informací policie teroristický útok. Již včera se stalo belgické město Charleroi dějištěm mačetového útoku Alžířana, který napadl dvě policistky v centru města.

Podle dalších informací policie byl muž tureckého původu. Belgický list La Venir uvedl, že muž předtím neměl žádný kriminální záznam. Je mu okolo 20 let a v Belgii nemá mít legální pobyt.

Policie se prozatím domnívá, že incident není nijak spojen s možným teroristickým útokem navzdory včerejším událostem v Charleroi. 

Okolí incidentu bylo okamžitě evakuováno, přivolaní policisté pak následně místo, kde se pohyboval muž, uzavřeli.

Další informace budeme průběžně doplňovat.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace