Bell 407GXi rozšířil stávající flotilu letecké záchranné služby CareFlite

Bell 407GXi rozšířil stávající flotilu letecké záchranné služby CareFlite
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 407GXi
03 / 07 / 2022, 13:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron (NYSE: TXT), oznámila, že s CareFlite podepsala smlouvu na dodávku vrtulníku Bell 407GXi vybaveného sadou pro let podle přístrojů (IFR).

„CareFlite momentálně provozuje dva stroje Bell 429 s IFR a spolu s tímto novým Bellem 407GXi významně rozšiřuje svoje působiště a může poskytovat nepřetržitou kritickou péči pacientům v severním a středním Texasu,“ uvedl Lane Evans, výkonný ředitel společnosti Bell pro Severní Ameriku a dodal: „Moc nás těší, že jako Bell podporujeme CareFlite v jeho aktivitách tím, že jim poskytujeme špičkové spolehlivé vrtulníky.“

Kromě dvou vrtulníků Bell 429, které slouží pro vrtulníkovou leteckou ambulanci (HAA), provozuje společnost CareFlite dalších pět strojů Bell 407. Ty zajišťují přepravu osob v kritickém stavu a flotila CareFlite je využívá pro nouzové převozy v Texasu a Oklahomě a dálkové převozy pacientů v celém regionu.

„Vrtulníky od Bellu nám významně pomáhají zachraňovat životy již od roku 1979. Za tu dobu se staly nedílnou součástí našeho poslání,“ řekl Kevin Reynolds, generální ředitel společnosti CareFlite a pokračoval: „Přes 40 let je využíváme k záchranně pacientů v severním a středním Texasu a jsme velmi hrdí, že se nám podařilo rozšířit naši stávající flotilu o další stroj.“

Díky tomuto nákupu se CareFlite stal prvním provozovatelem vrtulníkové letecké ambulance HAA, který bude používat stroj Bell 407GXi IFR v severním a středním Texasu.

Společnost CareFlite vznikla v roce 1979 a původně operovala pouze s jedním vrtulníkem, o který se mezi sebou dělily dvě nemocnice. V současné době provozuje CareFlite sedm vrtulníkových základen v nemocnicích Texas Health Fort Worth Hospital, Methodist Dallas Medical Center, North Texas Medical Center Gainesville a na letištích McKinney National Airport, Whitney, Granbury Municipal Airport a Burnet Municipal Airport. Od svého založení letecky přepravila přes milion pacientů a rovněž provozuje výjezdy speciálních nemocničních týmů, včetně převozů s balónkovou pumpou, ECMO, Impellou, HROB (vysoce rizikové porody) a transporty novorozenců

Sada vybavení pro let podle přístrojů umožňuje vrtulníku Bell 407GXi provoz za každého počasí. Může tak bezpečně, spolehlivě a efektivně poskytovat možnost přepravy i pro více osob. Po celém světě je v provozu přes 1 600 těchto strojů. Ty v rámci celé flotily překonaly 6 milionů letových hodin a aktivně se zapojují do leteckého výcviku i vojenských, turistických a para-veřejných misí. Palubní deska Garmin G1000H™ NXi letounu 407GXi zvyšuje situační povědomí a snižuje pracovní zátěž pilota tím, že mu poskytuje snadno čitelné informace.


O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Tagy článku