Bell Helicopter a společnost Uber vyvíjejí létající taxi

Bell Helicopter a společnost Uber vyvíjejí létající taxi
19 / 09 / 2017, 16:30

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT), spolupracuje se společností Uber Technologies na konceptu létajícího taxi. Prototyp této služby by měl být představen již v  roce 2020 a o tři roky později by létající taxíky mohly být uvedeny do plného provozu. Bell Helicopter si od tohoto projektu slibuje rozšíření bezpečné a spolehlivé dopravy letouny s  vertikálním vzletem i přistáním mezi širokou veřejnost.

Bell Helicopter dlouhodobě zkoumá možnosti letecké dopravy s  využitím elektrických a hybridních letounů s  vertikálním vzletem i přistáním. Spolupráce s americkým provozovatelem alternativní taxislužby Uber Technologies počítá právě s  využitím malého letadla, které bude vzlétat a přistávat vertikálně. „Vybaveno bude elektromotorem s nulovými emisemi a jeho provoz bude dostatečně tichý, aby mohlo sloužit ve městech. Společnost Bell Helicopter již vyvíjí technologie pro letouny, které uspokojí městské provozy na krátké vzdálenosti. Projekt našeho partnera Uber Technologies je proto pro nás velice zajímavou příležitostí, jak uvést tyto technologie do praxe,“ říká XY ze společnosti Bell Helicopter.

Společnost Uber plánuje provozovat síť, v níž budou elektrické vertikální letouny v mnoha městech po celém světě poskytovat dopravní a logistické služby. Podílí se také na vývoji softwaru a hardwaru pro řízení vzdušného prostoru pro správu pilotních vertikálních letounů pro maximální bezpečnost letového provozu. „Společnost Bell Helicopter je průkopníkem v  oblasti letecké dopravy s  elektrickými a hybridními letouny. Projekt létajícího taxi je tak pro naši společnost logickým vyústěním současného vývoje na poli letecké dopravy,“ dodává XY.

Tagy článku