Bellot nahradil ministryni dopravy Galantovou

Bellot nahradil ministryni dopravy Galantovou
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Belgie
17 / 04 / 2016, 16:15

Francois Bellot nahradí ve funkci Jacqueline Galantovou, která podala v pátek demisi

Po páteční demisi belgické ministryně dopravy Jacqueline Galantové je již znám její nástupce. Je jím Francois Bellot, dosavadní poslanec za Valonský region. Galantová odstoupila potom, co opozice zveřejnila původně interní materiál Evropské komise, který tvrdě kritizoval nedostatečná bezpečnostní opatření na bruselském letišti Zaventem.

Výměna v současnosti velmi ožehavého ministerského křesla dopravy se odehrála velmi rychle. Po páteční demisi Galantové proběhla jednání premiéra Charlese Michela s Bellotem, který úřad převezme. Zatím byl ale do funkce pouze zvolen, nikoliv jmenován.

Bellot bere svou funkci s respektem a prohlásil, že už si na funkci ,,vylámalo zuby mnoho ministrů". Jako svou prioritu vidí designovaný ministr dopravy vyřešení dlouhodobě krizové situace na bruselském letišti Zaventem a domluvit se se vzbouřenými odboráři, kvůli nimž se komplikuje celý systém letecké dopravy. 

Belloit bude taktéž usilovat o uvedení letiště do plného chodu, který se předpokládá na podzim tohoto roku, a zasadí se významně o zlepšení bezpečnostních opatření na letišti.

Zdroj: lesoir.be

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace