Bellot nahradil ministryni dopravy Galantovou

Bellot nahradil ministryni dopravy Galantovou
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Belgie
17 / 04 / 2016, 16:15

Francois Bellot nahradí ve funkci Jacqueline Galantovou, která podala v pátek demisi

Po páteční demisi belgické ministryně dopravy Jacqueline Galantové je již znám její nástupce. Je jím Francois Bellot, dosavadní poslanec za Valonský region. Galantová odstoupila potom, co opozice zveřejnila původně interní materiál Evropské komise, který tvrdě kritizoval nedostatečná bezpečnostní opatření na bruselském letišti Zaventem.

Výměna v současnosti velmi ožehavého ministerského křesla dopravy se odehrála velmi rychle. Po páteční demisi Galantové proběhla jednání premiéra Charlese Michela s Bellotem, který úřad převezme. Zatím byl ale do funkce pouze zvolen, nikoliv jmenován.

Bellot bere svou funkci s respektem a prohlásil, že už si na funkci ,,vylámalo zuby mnoho ministrů". Jako svou prioritu vidí designovaný ministr dopravy vyřešení dlouhodobě krizové situace na bruselském letišti Zaventem a domluvit se se vzbouřenými odboráři, kvůli nimž se komplikuje celý systém letecké dopravy. 

Belloit bude taktéž usilovat o uvedení letiště do plného chodu, který se předpokládá na podzim tohoto roku, a zasadí se významně o zlepšení bezpečnostních opatření na letišti.

Zdroj: lesoir.be

Tagy článku