Běloruský novinář Pavel Sheremet zavražděn v Kyjevě

Běloruský novinář Pavel Sheremet  zavražděn v Kyjevě
20 / 07 / 2016, 12:30

Novinář Pavel Sheremet byl zabit při automobilovém výbuchu v Kyjevě dnes ráno. Oznámil to on-line server Ukrainska Pravda, kde zabitý novinář pracoval.

Vůz explodoval ráno v 7:45, když ho Pavel Sheremet řídil centrální částí Kyjeva, na křižovatce ulic Ivan Franko a Bohdan Khmelnytskiy. Vůz patřil šéfredaktorce a zakladatelce Ukrainska Pravda. Olena Prytula ve voze nebyla.

Pavel Sheremet, 44 let, byl běloruský novinář a televizní moderátor, který dlouhodobě pracoval mimo svou vlast. V minulosti působil v Rusku jako televizní moderátor a novinář, před přibližně pěti roky se přestěhoval do Kyjeva.

Podle svědka exploze, prodavače ovoce Lyubova Pereyenka byla exploze vozu tak silná, že části automobilu doletěly až k jeho stánku. Policie a záchranná služba prý dorazily na místlo tragédie asi za 7-8 minut po výbuchu.

Další svědek, číšník v nedalekém klubu, který pomáhal vyprostit novináře z auta bezprostředně po výbuchu řekl, že novinář byl ještě naživu, ale v bezvědomí.

Generální prokurátor Jurij Lutsenko oznámil, že na základě jeho informací byl Sheremet zabit v důsledku výbuchu bomby.

"Je to vražda," řekl Lutsenko na svém Facebooku.

Kyjevská policie předběžně vyšetřuje incident jako úkladnou vraždu.

Zdroj: Kyiv Post

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.