Berlín má vážný problém s uprchlíky. Nevyhovující ubytování, alkohol, deprese, drogy

Berlín má vážný problém s uprchlíky. Nevyhovující ubytování, alkohol, deprese, drogy
Autor fotografie: Twitter|Popisek: V takových prostorech tráví uprchlíci už druhé Vánoce
02 / 12 / 2016, 09:00

V Berlíně narůstají problémy s ubytováním uprchlíků. Kvůli nedostatku bytů musí tisíce žadatelů o azyl přežívat v nouzových ubytovnách. Problém může mít dlouhodobé následky, azylanti trpí "ponorkovou nemocí".

Zřejmě nejznámějším místem, kde jsou ubytování uprchlíci, je hangár na bývalém letišti Berlín-Tempelhof. Rok po vypuknutí uprchlické krize je v Berlíně stále 20.000 migrantů, kteří musí přespávat v podobných provizorních ubytovnách, například i ve 38 tělocvičnách, které jsou neustále plně obsazené. A situace je stále vážnější, píše německý list tz.de

Německé uprchlické ubytovny: Alkohol, násilí, rabování, znásilňování

Mezitím, co se ve většině spolkových zemích podařilo situaci stabilizovat, německé hlavní město má stále větší problém s umístěním azylantů do vyhovujících prostor. Až tři tisíce uprchlíků už druhé vánoční svátky tráví v tělocvičnách a nemají téměř žádnou perspektivu, že by sehnali jiné bydlení.

"Tady nemají žádné soukromí," říká Maria Kipp z organizace Tamaja, která provozuje dvě nouzové ubytovny. Ve velkých halách prakticky neexistuje soukromí, lidé tu nemají nic než postel a v nejlepším případě jsou odděleni od ostatních jen zástěnami. Společně tu vaří, perou, zkoušejí odpočívat, číst. V některých místnostech svítí po celou noc nouzové osvětlení. "Řada z nich kvůli  tomu trpí depresemi, traumaty, alkoholismem," tvrdí Sascha Langenbach a podotýká, že už se zde vyskytly problémy s drogami.

Migranti v Německu odmítají deportace, odmítají pracovat. "Jsme hosty Merkelové!"

Humanitární organizace poukazují na špatné hyginecké podmínky, vzrůstající sexuální útoky proti ženám, dětem, menšinám i útokům proti zaměstnancům těchto ubytoven. Zvyšuje se i agresivita uprchlíků. Chybějící adekvátní ubytování se stalo v Berlíně "absolutním problémem číslo jedna".  

Příčinou této situace je kombinace neschopnosti německých úřadů, lidských chyb a nedostatku personálu. Hlavním problémem je v první řadě nedostatek odpovídajících ubytovacích prostor - nejsou připraveny žádné nové projekty na výstavbu sociálních bytů a další příčinou je pomalé azylové řízení. Zdroj: express.co.uk

Muslimský teror v německých uprchlických táborech

Tagy článku