Bestie Karla: Strašlivý příběh dcery českého emigranta, která dala svou sestru svému milenci k Vánocům

Bestie Karla: Strašlivý příběh dcery českého emigranta, která dala svou sestru svému milenci k Vánocům
18 / 02 / 2018, 18:30

Příběh začíná 4. května 1970, kdy v kanadské provincii Ontario přichází na miminko Karla Homolka. Narodila do slušné rodiny českého emigranta Karla Homolky a jeho kanadské manželky.

Sousedi ji popisovali jako milou mladou dívku, která se vždy hezky starala o zvířátka. Dokonce získala vysněnou práci na veterinární klinice.

V 17 letech se Karla seznamuje se svým budoucím manželem, účetním Paulem Bernardem. Jednoho dne se Paul Karle svěřil, že touží po její mladší sestře Tammy (13). Ta souhlasí a dokonce se rozhodne „dát“ její panenství Paulovi jako dárek k Vánocům. 

Karl a Paul

Manželé Karla a Paul

Štědrý den roku 1990. Karla ukradla anestetika z veterinární kliniky, na které pracovala a vydala se i s Bernardem do svého rodného domu. Mladší sestru zdrogovali i opili. Tammy omdlela a Paul s Karlou se na jejím těle vyřádí a vše si natáčí na video. Vedle v ložnici spali její rodiče.

Tammy se ale už neprobrala a udusila se vlastními zvratky. Pozdě přivolaná záchranná služba už školačce pomoci nedokáže.  Paul s Karlou vyšetřovatele přesvědčí, že se jednalo o nešťastnou náhodu.

svatební den

Svatební den Karly a Paula

Na řadě je školačka Leslie Mahaffyová (14). Karla a Paul ji unesou, omámí a několik dní krutě ponižují a znásilňují. Umírá v bolestech několik hodin. Její tělo rozřežou na kusy, které zalijí betonem a vhodí do nedalekého jezera Gibson.

psali jsme: Strašlivý příběh Marthy Wise: Otrávila arsenikem 17 členů rodiny, protože bránili její lásce

Krátce po této události se koná pohádková svatba Karly a Paula (29. července 1991). ve stejný den nachází kanoista na hladině jezera Gibson plovoucí kusy lidského těla. Pravděpodobně uvolnily z betonu a vypluly na povrch.

Pomocí bagru policie záhy najde také betonové bloky se zbytkem toho, co z mladé Leslie zbylo. Pachatel však zůstává neznámý.

oběti

Oběti Karly Homolky a Paula Bernarda

Necelý rok Bernard s Homolkovou unesli z liduprázdné ulice 15tiletou Kristen Frenchovou. Dívku opíjeli do němoty, ponižovali ji, mučili, znásilňovali a vše si natáčeli na videokameru. Její mrtvé tělo nakonec pohodili do příkopu u silnice.

Nad manžely se začala stahovat mračna. Vše se provalilo, když Paul Karlu zbil a policie při výslechu zjistila, že jeho DNA se shoduje se vzorky násilníka, který napadl v minulosti několik žen.

U soudu Karla hodila všechno na svého manžela, když jí byl za svědectví proti němu slíben nižší trest. Její právník popsal Karlu jako Paulovu submisivní oběť. Soud ji pak odsoudil na pouhých 12 let vězení pro „vynucenou spoluúčast“ na znásilňování, mučení, únosech, dvou vraždách a jednom úmrtí.

psali jsme: Dvě milenky zastřelil, třetí chtěl umlátit kladivem, ale přežila. Děsivý případ Jindřicha Bažanta, syna z bohaté rodiny

Tyto zločiny byly soudem plně připsány jejímu manželovi, Paulu Bernardovi. Ten tvrdil, že se vražd dopustila ona a únosy plánovali společně. Mírnost jejího trestu pobouřila kanadskou veřejnost.

Psychologové popisují Karlu jako velmi inteligentní ženu s psychopatickými rysy a talentem zneužívat druhé. Muže v lásce neměla, a to především kvůli své matce, která nazývala svého manžela zásadně „ten hloupý Čech". Karla její postoj k mužům údajně převzala.

Její aktivní a velmi ochotný podíl na zločinech prokázaly videozáznamy, které si Homolka a její manžel pořizovali. Ty však byly nalezeny až poté, co Karla přistoupila na dohodu o mírnějším trestu na oplátku za ochotu svědčit proti svému muži. Paul pak dostal doživotí.

Homolková vyšla z vězení v roce 2005, vzala si bratra svého advokáta. Mají tři děti. Nejprve žili v Montrealu, ale novináři vypátrali, že Karla vypomáhá v adventistické školce, kam docházejí její tři potomci. Karla pak dostala padáka.

V současné době žije pod falešným jménem na romantickém ostrově Guadeloupe v Karibiku s celou rodinou.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.