Beverley Allittová: Zabila čtyři děti a pokusila se o vraždu dalších devíti. To vše za necelé dva měsíce. Třetí nejhorší vražedkyně v dějinách Velké Británie žádá o milost

Beverley Allittová: Zabila čtyři děti a pokusila se o vraždu dalších devíti. To vše za necelé dva měsíce. Třetí nejhorší vražedkyně v dějinách Velké Británie žádá o milost
Popisek: Beverley Allittová
08 / 07 / 2018, 18:00

Během ledna až dubna roku 1991 zaznamenala nemocnice v Liconshole ve Velké Británii nebývalý počet úmrtí dětských pacientů. Ke skonům došlo vždy během služby sestry Beverley Allittové.

V České republice jsou dva podobné případy, jichž může být tato kauza průnikem: Sestra Marie Fikáčková zabíjela v porodnici nemluvňata (dostala trest smrti) a Věra Marešová, během jejíchž služeb zemřelo na předávkování draslíkem šest pacientů (osvobozena).

Na doživotí by poslal sestru Marešovou soudní znalec Matlach, který byl však dehonestován kvůli předchozímu případu Petra Kramného (vraždy v Egyptě) – „Sestra smrt“ jak ji přezdívala média, se jako zázrakem ocitla na svobodě.

psali jsme: Černá vdova Belle: Zavraždila nejméně 42 lidí a nechala za sebou hořící farmu s tělem bez hlavy

Prvních šest obětí Beverley Allittové (v době vražd ji bylo 21 let) byli chlapci. Nejmladšímu bylo několik týdnů, nejstaršímu 11 let. Zabíjela je koňskou dávkou inzulínu, nebo zkrátka jen tím, že jim píchla do žíly vzduch.

Motiv jejích činů nebyl objasněn. Podle jedné verze se mstila za své školní neúspěchy, podle jiné chtěla potrestat muže jako celek. Krátce před vraždami se rozešla s přítelem, což může, ale nemusí být příčinou jejího vražedného běsnění.

psali jsme: Nannie Dossová alias culící se babička otrávila čtyři manžely, protože hledala „pravou lásku“ z časopisů pro ženy

Čtyři rodiny za sebou nechala v troskách. Nestaršímu napadenému chlapci bylo 13 let. Byla odsouzena k trestu odnětí svobody na 30 let, což z ní dělá třetí nejhorší vražedkyni v moderních dějinách Velké Británie. Vězení by mohla opustit již v roce 2022, takže to má „za pár“.

Pouze vražedkyně Rosemarie Westová a Myra Hindleyová byly předtím odsouzeny k vyšším trestům. Westová spáchala sebevraždu ve vězení ještě před rozsudkem, když jí hrozilo doživotí za podíl na vraždách devíti žen (1973 -87). Hindleyová dostala doživotí za vraždy pěti dětí, které s milencem pohřbívala v močálech.

Beverley Allittová opakovaně žádá o milost.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte ví

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace