Bezdrátově napájený dron je na světě

Bezdrátově napájený dron je na světě
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
27 / 09 / 2016, 12:30

Ranný prototyp bezdrátově napájeného dronu je tu, ale jeho využitelnost je zatím v nedohlednu.

Quadrokoptéry mají široké využití, od natáčení filmových scén po doručování malých balíčků. Každý dron je ale limitován kapacitou baterie. Je mnoho potencionálních řešení tohoto problému od palivových článků, po nabíjecí jednotky umístěné na pouličním osvětlení a kostelních věžích.

Bezdrátové napájení je ale docela jedinečný nápad, který by mohl umožnit dronů létat prakticky trvale.
Prototyp takto napájeného dronu byl vyvinut Dr. Samem Aldhaherem z Imperial College London. Dron v sobě nemá baterii a je vybaven pouze cívkou s měděnými drátky, která se chová jako přijímač elektromagnetických vln, které jsou generované deskou, nad kterou dron létá. Není to tak moc odlišné od technologie, kterou používají některé mobily na bezdrátové nabíjení až na to, že dron létá.

Je to zajímavé řešení, ale ne moc praktické. Bezdrátové napájení funguje jen na velmi malou vzdálenost a dron pohybující se z bodu A do bodu B asi 3 centimetry nad vodivou deskou není o nic lépe využitelný než tradiční napájený baterií.

Zdroj: i-HLS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace