Bezpečnost na prvním místě: Dynabook přináší tipy pro efektivní migraci na systém Windows 10

Bezpečnost na prvním místě: Dynabook přináší tipy pro efektivní migraci na systém Windows 10
30 / 06 / 2019, 07:45

14. ledna 2020 vyprší podpora systému Windows 7. Mnoho malých a středních společností v České republice a na Slovensku se však stále na tento populární operační systém spoléhá. To však může mít za následek nejen technické problémy, ale také zvýšené bezpečnostní riziko. Uvedené datum bude znamenat ukončení bezpečnostních aktualizací ze strany společnosti Microsoft. IT manažeři mají nyní necelých sedm měsíců na to, aby firemní IT systémy transformovali. Společnost Dynabook Europe GmbH přináší společnostem pět tipů.

Tip 1: Prvořadou prioritou dávejte zabezpečení

Většina nových zařízení je dnes dodávána s nejbezpečnějším operačním systémem Microsoft, Windows 10. Společnosti, které stále u některých zařízení využívají Windows 7, by měly do ledna 2020 tento systém opustit. Pokud nemá IT oddělení přístup k licencím s rozšířenou podporou, nebudou mít od tohoto data již přístup k žádným bezpečnostním aktualizacím. To otevře hackerům pomyslné dveře k citlivým firemním datům. Pro každého IT manažera proto musí být precizní zabezpečení prvořadou prioritou.

 Tip 2: Prověřte inventář

Před zakoupením nových zařízení či před migrací stávajících na nový systém je třeba zjistit, s jakým hardwarem a s jakými aplikacemi zaměstnanci pracují. Výsledky této analýzy pomohou správci IT posoudit, která zařízení je třeba kompletně obměnit a která aktualizovat. Tento krok představuje současně ideální příležitost k tomu, aby společnost zvážila využití většího množství mobilních zařízení.

Tip 3: Přejděte na mobilní pracovní stanice a „moderní zařízení“

Zrušení podpory systému Windows 7 vyzývá k úvahám o modernizaci podnikového hardwaru. Jednu z možností představuje přechod na notebooky se systémem Windows 10 nebo zařízení 2v1, které společnost Microsoft označila za tzv. „Moderní zařízení“. Mezi ně patří například řady Portégé X30T či Portégé X20W od značky dynabook (dříve Toshiba), které budou v průběhu letošního roku rozšířeny o další varianty v různých konfiguracích. 

Přechod na tato zařízení má smysl jednak proto, že systém Windows 10 poskytuje uživatelům při práci s mobilními zařízeními stejné možnosti, na jaké jsou zvyklí na svých stolních počítačích. To ve srovnání se systémem Windows 7 výrazně zjednodušuje práci s notebookem. Druhým argumentem, který mluví ve prospěch mobilních zařízení, je nastupující trend mobilní práce. A v tomto ohledu mají mnozí zaměstnavatelé co dohánět – podle nedávné studie selhává tento model u čtvrtiny zaměstnanců z důvodu nedostatku předpokladů ve společnosti. 

Tip 4: Důkladně zvažte náklady

Významnou roli při akvizici firemního IT hrají vždy náklady. Zejména menší společnosti mají rozpočty většinou omezené. Proto je při přechodu na Windows 10 důležité analyzovat přesně všechny aspekty. Přechod „starých“ zařízení na systém Windows 10 nebo zakoupení „odkladu“ do roku 2023 prostřednictvím placené podpory nemusí být ve výsledku levnější než nákup nových zařízení, ale naopak.

Tip 5: Investujte do budoucnosti

Přechod na Windows 10 je pro mnoho společností velkou výzvou, a to zvláště v případě, pokud nezačaly včas. Pozitivním pohledem naopak je, že při pořízení zařízení s Windows 10 investují IT oddělení do bezpečné budoucnosti. Operační systém je vždy aktuální a se službou „Windows jako služba“ mohou zákazníci navíc využívat komplexní bezpečnostní funkce. Jmenujme například Windows Defender Antivirus, který v reálném čase chrání zařízení před viry a škodlivým softwarem obsaženým v e-mailech, aplikacích i v síti. Kromě toho nabízí systém Windows 10 jednoduchou a flexibilní správu.

Portégé X30T-E: „Moderní zařízení“ s Windows 10 Pro

Všechny profesionální notebooky dynabook, včetně nejnovějšího zařízení Portégé X30T-E, jsou vybaveny systémem Windows 10 nebo Windows 10 Pro. Toto „moderní zařízení“ přesvědčuje řadou bezpečnostních funkcí, které jsou důkladně přizpůsobeny potřebám B2B sektoru. IR kamera pro rozpoznávání obličeje (v závislosti na modelu) a integrovaný snímač otisků prstů umožňují zabezpečený individuální přístup k zařízení. Modul Trusted Platform Module (TPM 2.0) přidává další bezpečnostní prvky a speciálně vyvinutý BIOS zabraňuje neoprávněnému přístupu a chrání tak citlivý obsah uložený v notebooku. Modely s LTE modulem navíc zvyšují bezpečnost tím, že udržují nezávislost na potenciálně nezabezpečených veřejných hotspotech WLAN a tím posilují maximální volnost při mobilní práci.

Další informace o produktu Portégé X30T-E s operačním systémem Windows 10 Pro naleznete zde.

Sledujte nás online

Navštivte naše webové stránky, kde najdete technické údaje a nejnovější informace o produktech. Další informace naleznete na našem blogu. Nebo se s námi spojte na našich sociálních médiích – LinkedIn.

 

O společnosti Dynabook Inc.

Již více než 30 let představují notebooky a technologie Toshiba standardy pro inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost Dynabook Inc., jejímž většinovým vlastníkem je nyní Sharp Corporation, pokračuje v této tradici poskytováním bohatých hodnot a služeb, které pomáhají našim partnerům a zákazníkům v dosahování jejich cílů.

Další informace naleznete na adrese //www.dynabook.com/eu/.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace