Bezpečnostní agentura Alkom Security poskytne důkazy v kauze České pošty

Bezpečnostní agentura Alkom Security poskytne důkazy v kauze České pošty
Autor fotografie: Česká pošta|Popisek: Sídlo České pošty v Praze.
22 / 08 / 2015, 09:00

Dokumenty mají dokázat, že firma byla do kauzy vtažena, protože se někteří bývalí bezpečnostní pracovníci státního podniku chtějí bezpečnostní agentury zbavit.

Informaci dnes zveřejnil server Hospodářských novin. "Stejně jako pan Babiš , stejně jako pan Chovanec chceme, aby se veřejnost dozvěděla, co se na poště dělo a děje v posledním období," řekl JUDr. Václav Růžička, předseda představenstva Alkom Security, a.s.

Bezpečnostní agentura podle Růžičky figuruje na začátku celého případu, jelikož zvažovala, že od Čadka odkoupí jeho pohledávku vůči poště. Po údajně zfalšovaných e-mailech, v nichž se psalo o úplatcích, však od nabídky odstoupila. Právník firmy Robert Kaše předal e-maily Chovancovi, který pak podal trestní oznámení. Tím prý podíl firmy na celé kauze končí.

JUDr. Růžička odmítl, že by byly služby za ostrahu více než 3000 poštovních poboček předražené. "My jsme začínali s cenou 1300 korun za monitoring jedné pošty na celý měsíc. Dneska je cena 550 korun," řekl Růžička. Podle něj za 24 let spolupráce s poštou zlevnily náklady na pořizování kamerových či zabezpečovacích zařízení i provozní náklady.

Prohlášení představenstva Alkom Security, a.s.

V uplynulých dnech bylo v některých médiích zmíněno jméno společnosti Alkom Security, a.s. v souvislosti s údajným zneužitím sporu pana Lukáše Čadka a podniku Česká pošta s.p.. Naše společnost proto velice důrazně odmítá jakékoli zapojení či souvislost s údajným zneužitím sporu pana Čadka a společnosti Česká pošta s.p..

Společnost Alkom Security, a.s. pro Českou poštu s.p. vždy řádně dodávala služby v souladu s právoplatně uzavřenou smlouvou a vždy postupovala dle zákonů České republiky. Poslední dva roky dodává služby dceřiné společnosti Česká pošta Security, s.r.o.. Naším prvořadým a jediným cílem vždy bylo, je a bude zabezpečení ochrany společnosti Česká pošta s.p., jejích zaměstnanců a všech klientů. Vzhledem k citlivé povaze služeb, které si Česká pošta s.p. přes Českou poštu Security, s.r.o. u naší společnosti objednává, ale nemůžeme jednotlivé kroky a souvislosti blíže komentovat.

Zároveň se důrazně ohrazujeme proti spojování naší společnosti s kauzou „nabídka úplatků“ ve výše uvedeném sporu v kontextu výběrového řízení na poskytovatele bezpečnostních služeb pro společnost Česká pošta s.p., které je nejenom nehorázné, ale hlavně nelogické. Zatímco totiž ministr vnitra Milan Chovanec podal ve věci „nabídka úplatků“ trestní oznámení již v červnu 2015, výběrové řízení na bezpečnostní služby bylo vypsáno až v červenci 2015.

Společnost ALKOM Security, a.s. opětovně důrazně vyzývá osoby a média zúčastněné na kauze pana Lukáše Čadka, České pošty, s.p. a Ministerstva vnitra ČR, aby nebyla zištně a účelově vtělována do této kauzy. Společnost ALKOM Security a.s. se obrátila na Nejvyšší státní zastupitelství ČR a obě Vrchní státní zastupitelství, aby byla celá záležitost co nejobjektivněji posouzena věcně příslušnými orgány činnými v trestním řízení. Společnost ALKOM Security, a.s. je rovněž rozhodnuta učinit právní kroky proti nepravdivé a dehonestující kampani vedené některými  médii.

Společnost ALKOM Security,a.s. tímto sděluje, že současná mediální kampaň, ani kroky činěné vedením České pošty s.p. a odpovědnými osobami v rámci České pošty, s.p. ke snížení či úplné destabilizaci bezpečnosti zaměstnanců či zákazníků České pošty s.p., nesníží kvalitu služeb poskytovaných společností ALKOM Security a.s.. Společnost ALKOM Security a.s. zachová veškeré bezpečností standardy jako doposud.

Společnost ALKOM Security, a.s. realizuje bezpečností opatření dle platných a účinných smluv, včetně zkvalitňování těchto opatření, avšak vzhledem k činnosti vedení České pošty s.p. to již několik měsíců činní v některých oblastech na náklady svých akcionářů.

JUDr. Václav Růžička
předseda představenstva Alkom Security, a.s.

Karel Malinský
člen představenstva Alkom Security, a.s.

Ing. Zbyšek Velebil
člen představenstva Alkom Security, a.s.

Petr Smejkal
předseda dozorčí rady Alkom Security, a.s.

Ing. Gustav Francl
člen dozorčí rady Alkom Security, a.s.

Zdroj: alkom.czdomaci.ihned.cz

Foto: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 InternationalČeská pošta

.

Tagy článku