Bezpečnostní agentura Securitas loni zvýšila tržby na 1,6 mld. Kč

Bezpečnostní agentura Securitas loni zvýšila tržby na 1,6 mld. Kč
Popisek: Ilustrační foto
14 / 04 / 2016, 15:15

Praha 14. dubna (ČTK) - Bezpečnostní agentura Securitas v ČR a na Slovensku loni zvýšila tržby o tři procenta na 1,6 miliardy korun. Firma to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě, výši zisku však neuvedla.

Do hospodářských výsledků se příznivě promítl zvýšený zájem firem o bezpečnostní řešení, která kombinují inteligentní technologie s fyzickou ostrahou.

"V tomto segmentu služeb evidujeme meziroční nárůst o 20 procent," uvedl generální ředitel firmy Michal Kuník.

Bezpečnostní agentura uvedla loni na český i slovenský trh několik technologických novinek. Patří mezi ně právě pokročilá technologie RVS - Remote Video Solutions.

"Jde o sofistikovaný kamerový systém s inteligentní videoanalýzou, který vedle efektivního zabezpečení pomáhá firmám snižovat personální náklady," dodal Kuník.

V Česku firma zaměstnává 2400 lidí, na Slovensku 400. Na českém trhu působí od roku 1991. V roce 2014 činil zisk firmy 57 milionů korun.

Celkové tržby švédské společnosti Securitas loni dosáhly v přepočtu 235 miliard korun, což je o 15 procent více než předloni. Největší růst zaznamenala firma ve Spojených státech či ve Španělsku.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace