Analytik CIA: V USA hrozí útoky "osamělých vlků".

Analytik CIA: V USA hrozí útoky &quote;osamělých vlků&quote;.
Autor fotografie: DABIQ|Popisek: Ilustrační foto
13 / 05 / 2015, 05:45

Islámský stát koordinuje činnost svých bojovníků na území Spojených států.

Michael Morell, bývalý náměstek ředitele americké zpravodajské služby CIA uvedl pro CNN, že "islámští radikálové  jsou schopni, prostřednictvím osamělých vlků, provádět teroristické útoky v USA a představují čím dál větší hrozbu pro národní bezpečnost Spojených států".

Na toto nebezpečí upozorňuje i česká tajná služba. O tom jsme psali v článku Jana Šubrta z Bezpečnostní informační služby, který byl zveřejněn 19.12.2014

Dlouholetý bezpečnostní analytik varoval, že pokud se islámskému státu podaří získat trvalé útočiště v Iráku a Sýrii, mohl by organizovat koordinované útoky na americké cíle.

Jeho varování přichází ve stejné době, kdy hrozí nebezpečí útoků na americké vojenské cíle ("Hrozí teroristický útok na americké základny - armáda zvýšila bezpečnostní opatření") a několik dnů poté, co islámští radikálové poprvé zaútočili na americkém území na konferenční centrum, kde se konala výstava karikatur Mohameda, v texaském městě Garland.

Morell uvedl pro CNN, že existuje reálné riziko, že ISIS nebo jiné teroristické skupiny získají přístup ke zbraním hromadného ničení. "Scénář, že by byl teroristy ve Spojených státech proveden útok s chemickými, biologickými nebo jadernými zbraněmi, je noční můrou USA".

 

Tagy článku