Bezpečnostní expert radí, jak přežít útok šíleného střelce

Bezpečnostní expert radí, jak přežít útok šíleného střelce
Popisek: Ilustrační foto
19 / 01 / 2016, 08:30

Pět tipů k zvýšení pravděpodobnosti přežití

Po útocích dvou islámských radikálů v San Bernardinu, kteří povraždili 14 lidí v Centru sociálních služeb je pozornost zaměstnavatelů, policie i bezpečnostních odborníků zaměřena na kurzy přežití zaměstnanců v firmách.

Už dříve jsme zveřejnili instruktážní video, jak přežít útok šíleného střelce.

Americký server INSIDE Edition uvedl pár tipů, které mohou pomoci uniknout před podobnými útočníky. Bezpečnostní expert Bill Stanton ukázal způsoby, jak jak je možné snížit riziko, pokud se stane podobný útok jako v San Bernardinu.

Pokud napadení nemohou bezpečně opustit budovu, musí se co nejrychleji schovat v místnosti, kterou lze uzamknout a zabarikádovat dveře. Hned poté je nutné spustit požární alarm - otevřený oheň pod tryskou automatického hasicího zařízení bezpečně spustí poplach a přivolá hasiče i policisty.

"Pokud není možné dveře místnosti uzamknout, použijte opasek a zablokujte zavírač dveří," radí Stanton. Pokud se přesto podaří útočníkovi dostat až dovnitř, radí použít vše, co je po ruce. Nůžkami se lze také ubránit, stejně jako příruční hasicí přístroj může posloužit jako zbraň.

"Hasicí přístroj jednak vytvoří mlhu, která ztíží orientaci, navíc bude podlaha kluzká, což ztíží pohyb útočníka." 

Odborníci z texaské univerzity zase radí: zamknout dveře, zhasnout, ztišit svoje mobilní telefony a držet se, pokud je to možné, z dohledu útočníka. Los Angeleská policie radí, "zásadně se držet u země."

Jak se ochránit před teroristickým útokem? Britská i česká policie radí, jak se zachovat

Tagy článku