Bezpečnostní expert radí, jak přežít útok šíleného střelce

Bezpečnostní expert radí, jak přežít útok šíleného střelce
Popisek: Ilustrační foto
19 / 01 / 2016, 08:30

Pět tipů k zvýšení pravděpodobnosti přežití

Po útocích dvou islámských radikálů v San Bernardinu, kteří povraždili 14 lidí v Centru sociálních služeb je pozornost zaměstnavatelů, policie i bezpečnostních odborníků zaměřena na kurzy přežití zaměstnanců v firmách.

Už dříve jsme zveřejnili instruktážní video, jak přežít útok šíleného střelce.

Americký server INSIDE Edition uvedl pár tipů, které mohou pomoci uniknout před podobnými útočníky. Bezpečnostní expert Bill Stanton ukázal způsoby, jak jak je možné snížit riziko, pokud se stane podobný útok jako v San Bernardinu.

Pokud napadení nemohou bezpečně opustit budovu, musí se co nejrychleji schovat v místnosti, kterou lze uzamknout a zabarikádovat dveře. Hned poté je nutné spustit požární alarm - otevřený oheň pod tryskou automatického hasicího zařízení bezpečně spustí poplach a přivolá hasiče i policisty.

"Pokud není možné dveře místnosti uzamknout, použijte opasek a zablokujte zavírač dveří," radí Stanton. Pokud se přesto podaří útočníkovi dostat až dovnitř, radí použít vše, co je po ruce. Nůžkami se lze také ubránit, stejně jako příruční hasicí přístroj může posloužit jako zbraň.

"Hasicí přístroj jednak vytvoří mlhu, která ztíží orientaci, navíc bude podlaha kluzká, což ztíží pohyb útočníka." 

Odborníci z texaské univerzity zase radí: zamknout dveře, zhasnout, ztišit svoje mobilní telefony a držet se, pokud je to možné, z dohledu útočníka. Los Angeleská policie radí, "zásadně se držet u země."

Jak se ochránit před teroristickým útokem? Britská i česká policie radí, jak se zachovat

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace