Bezpečnostní mlha dokáže ochránit před zloději i vandaly

Bezpečnostní mlha dokáže ochránit před zloději i vandaly
Autor fotografie: http://www.protectglobal.com/
03 / 01 / 2016, 03:00

Bezpečnostní systémy nadělají spoustu hluku a než přijede policie...Jak ale lupiče odradit od krádeže? Znemožnit mu orientaci v bytě, kanceláři nebo obchodě.

//www.protectglobal.com/

Jednou z alternativ, jak vylepšit bezpečnost jak doma tak v kanceláři, je využití mlhových děl. Jedná se o jeden z druhů zabezpečovacího zařízení, které je schopné během několika vteřin zaplnit místnost hustou mlhou, která znesnadní zloději orientaci. Na videu je mlhovým dělem zaplněna místnost během pouhých pěti vteřin po spuštění alarmu. Prakticky nejsou žádná omezení, jaké cennosti a prostory mohou být chráněny tímto zamlžovacím zařízením. Mlha připomíná kouř, který je zcela bezpečný a neškodný.


V ČR dodává podobná děla například firma PROTECT CZECH REPUBLIC, která na svých stránkách uvádí některé z výhod "mlhových generátorů":

 • Jediné mlhové dělo na  trhu, které může generovat suchou mlhu po dobu jedné minuty při plné rychlosti.
 • Až 12 min. mlhy najednou.
 • Pulzní funkce na všech modelech, která stále udržuje prostor neprodyšně naplněný mlhou.
 • Hustší, bělejší a sušší mlha "XTRA +" je zcela suchá, čistě bílá mlha, která má na trhu nejdelší disperzní čas, pohybující se až do jedné hodiny.
 • Dostatek kapaliny pro opakované vypouštění mlhy za sebou.
 • Nejdelší záložní čas baterie v případech, kdy zloděj vypne přívod el. energie do střeženého objektu.
 • Vestavěný denní automatický test baterií.
 • Dlouhá životnost baterie.
 • Vnitřní anebo vnější indikátor stavu děla v závislosti na modelu. LED zobrazení, které rychlá indikuje stav mlhového děla.
 • Žádný hlučný ventilátor. Mlhové dělo v provozu neslyšíte.
 • Anti-sabotážní ochrana. Ocelová skříň snižující vandalství nebo cílené poškození přístroje.

Bezpečnostní mlha byla schválena policií, ale i pojišťovnami

Policejní oddělení a pojišťovny v mnoha zemích podporují tento projekt ochrany majetku bezpečnostní mlhou, a chtějí podporovat tento koncept v boji proti trestné činnosti.

Některé pojišťovny dokonce vyžadují bezpečnostní mlhu jako ochranu pro určité typy společností, a mohou rovněž požadovat bezpečnostní mlhu, pokud máte v objektu opakované vloupání. (Foto: Lars Mikkelsen (vlevo) z pojišťovny Topdanmark a Peter Mollerhoj). 

Jedním z důvodů, proč policie doporučuje bezpečnostní mlhu je skutečnost, že DNA jako důkaz je zachován na místě činu i přes skutečnost, že místo bylo naplněné mlhou z mlhového děla. Kromě toho, policejní pes nemá žádné problémy najít zloděje, nelegální drogy nebo výbušniny v mlze. Tyto závěry vyplynuly ze zkušeností policie i samotného policejního výcviku.

Zdroj: contemporist.comprotectglobal.cz

Foto: protectglobal.com

 

Tagy článku