Bezpečnostní opatření za miliony liber v praxi? Trapné pochybení ostrahy Eurotunelu

Bezpečnostní opatření za miliony liber v praxi? Trapné pochybení ostrahy Eurotunelu
Autor fotografie: The Telegraph|Popisek: Brána, která byla otevřena migranty snažícími se dostat do vlaku směřujícího do Británie tunelem pod Lamanšským průlivem
08 / 08 / 2015, 16:30

Imigranti si našli dveře v oplocení, zadali bezpečnostní kód a byli na cestě do Velké Británie.

Britský deník The Telegraph přinesl informaci, jakým způsobem jsou realizována bezpečnostní opatření v celém komplexu Eurotunelu.

Britská vláda poskytla finanční prostředky na posílení bezpečnosti a infrastruktury přístavů v severní Francii a Belgii.  Za dva miliony liber bude modernizován detekční systém, milion liber je určen na pořízení a výcvik psů určených na vyhledávání migrantů a dalších 12 milionů liber k "posílení bezpečnosti na společných hranicích." Celkem se má jednat o částku přes půl miliardy korun.

Tři desítky přistěhovalců v Calais si odemkly údajně zabezpečené dveře do komplexu Eurotunelu, a britský tisk se ptá, zda to je výsledek "nových bezpečnostních opatření". Muži přistoupili k bráně necelé dva kilometry od ústí Eurotunelu a během několika vteřin byli uvnitř areálu.

Podařilo se jim totiž na značně opotřebené klávesnici získat kód jen podle toho, že nejvíce používanými tlačítky byla čísla dva, čtyři a nula. Policista Bruno Noel z Calais uvedl, že provedené vloupání bylo "zvláštní a velmi znepokojující". "Plot je instalovaný už dlouhou dobu, a je docela možné, že nejčastějí používané klávesy jsou špinavější než ostatní, jinak nevím, jak se to mohlo stát."

Fotografie se v tisku objevily ve stejný den, kdy ministerstvo oznámilo ukončení první fáze instalace technických zařízení k posílení bezpečnosti v celém komplexu za 7 milionů liber.

Čtyřicetiletý Abdul Rahman Harún byl v úterý chycen policií necelé dva kilometry od Folkestone u výstupu z tunelu.

Video zdroj YouTube, Paris Match 

Tagy článku