Bezpečnostní poradce Kremlu Rogozin chce prezidentovi Macronovi ukázat část granátu vytaženého z vlastní páteře. Dopis, který šokuje

Bezpečnostní poradce Kremlu Rogozin chce prezidentovi Macronovi ukázat část granátu vytaženého z vlastní páteře. Dopis, který šokuje
Autor fotografie: Bill Ingalls/NASA, Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Dmitrij Rogozin (vpravo)
04 / 01 / 2023, 12:45

Bývalý náčelník Roskosmosu a bezpečnostní poradce Kremlu Dmitrij Rogozin předal francouzské ambasádě v Rusku obálku s dopisem a šrapnelem, který mu byl odebrán z páteře po zranění, které utržil v Doněcku.

,,Jen díky velké zručnosti a trpělivosti ruských vojenských a civilních lékařů jsem opět naživu a téměř zdráv. V této obálce spolu s mým dopisem vidíte úlomek granátu vypáleného francouzskou houfnicí 155mm Caesar. Prorazilo mi to pravé rameno a uvízlo v pátém krčním obratli, jen milimetr od toho, aby mě to zabilo nebo znehybnilo,“ píše se v dopise zaslaném do rezidence francouzského velvyslance v Moskvě Pierru Levymu. Balík byl přijat strážníky příslušného oddělení.

Ve zprávě Rogozin upřesňuje, že úlomky zabily dva jeho přátele. V projevu k diplomatovi vyjádřil naději na pochopení odpovědnosti velvyslance za vraždy a také požádal o předání fragmentu francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi.

,,A žádám vás, abyste předal fragment, který mi chirurgové vyřízli z páteře, francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Také mu řekněte, že nikdo neunikne odpovědnosti za válečné zločiny Francie, USA, Velké Británie, Německa a dalších zemí NATO,“ napsal Rogozin.

Dmitrij Rogozin byl zraněn před Vánoci při ostřelování okupovaného ukrajinského Doněcku. V kritický okamžik se nacházel v hotelu s další skupinou vojenských poradců, Rogozin zde slavil své 59. narozeniny.

Zdroj: kp.ru, RIA Novosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.