Bezpečnostní pouzdro Cryptalloy eliminuje riziko krádeže vozu s bezklíčovým zamykáním

Bezpečnostní pouzdro Cryptalloy eliminuje riziko krádeže vozu s bezklíčovým zamykáním
Autor fotografie: Ariga.cz
06 / 06 / 2016, 15:30

Praha, 26. května 2016 - Bezklíčový systém zamykání a startování vozů sice zvyšuje komfort řidičů, ale zároveň s rozšířením této technologie přináší zvýšený počet krádeží aut. Díky bezpečnostnímu pouzdru se stíněním z materiálu Cryptalloy budete mít dálkové ovládání auta vždy pod svou kontrolou.

Inteligentní klíče, které výrobci označují obchodními názvy např. KESSY (Keyless Entry, Start and exit System), Comfort Access, Smart Key System nebo Keyless Go, jsou nejen v automobilových kruzích čím dál skloňovanějším tématem. Tento termín označuje elektronický zamykací a startovací systém, který umožňuje řidiči bezklíčové otevírání vozu letmým dotykem kliky a spuštění motoru tlačítkem. Řidič tak má přístup do vozu, aniž by musel hledat po kapsách klíč. Pokud je totiž v okruhu 1,5 metru od řídící jednotky vozidla, klíč si s ní ověří kódy a vůz se automaticky odemkne. Sofistikované skupiny zlodějů se ovšem snaží tento systém přelstít a využít jej ke krádeži automobilu způsobem, pro který se vžil odborný termín RSA (Relay-Station-Attacks), který se do češtiny překládá jako útok zesílením signálu.

Představte si, že své auto chytrým klíčem uzamknete a odejdete v klidu nakupovat do přilehlého nákupního centra. Ani si nevšimnete člověka, který vedle vás projde a v tašce má zesilovač rádiových vln, který zmate systém automobilu jakoby byl klíč v jeho bezprostřední blízkosti. Jeho komplic potom už stojí připraven u auta a po jeho odemčení zcizeným zesíleným signálem jednoduše nastartuje a odjede. Policie v Německu před těmito útoky veřejně varuje. Jen například v Hesensku řeší desítky krádeží aut prémiových značek. S autem přitom nemusíte jezdit na parkoviště u obchodních center. Nemáte-li garáž a vůz parkujete na ulici, zlodějům stačí vytipovat si správný vůz a zesilovač v noci umístit ke vchodovým dveřím. Pokud necháváte klíč v předsíni, právě jste přišli o auto. Specialista na bezdrátovou komunikaci Boris Danev ze švýcarské firmy 3DB Technologies se svými kolegy zpracoval studii, v níž na možnosti zneužití systémů bezklíčového vstupu upozorňuje. Za pouhých 100 dolarů lze postavit zesilovač, který lze přirovnat k megafonu: to, co do něj pošeptáte, uslyší lidí o sto metrů dále. Signál autoklíče dokázal se svým zařízením zachytit až na vzdálenost 8 metrů. Následně převzatý signál odeslal až na vzdálenost 60 metrů a tím dokázal bez vědomí majitele odemknout a odjet s šesti auty z deseti. Obdobný test provedl renomovaný německý autoklub ADAC. Během několika vteřin se jeho technici dostali do všech 24 testovaných automobilů 19 značek různých kategorií od vozů nižší střední třídy koncernu VW, přes oblíbené modely Fordu, Renaultu až po luxusní sedany BMW a Lexus.

Díky ochrannému pouzdru Cryptalloy bude dálkové ovládání auta s elektronickým zamykacím a startovacím systémem za každé situace v bezpečí. Stěny celého pouzdra jsou opatřeny dvojitým stíněním ze speciálně vyvinutého materiálu Cryptalloy. Pouhým umístěním klíče do zavřeného pouzdra zabráníte jeho zneužití na dálku a tím i zamezíte krádeži auta výše popsaným způsobem. S množícími se případy krádeží se toto ochranné pouzdro stává nezbytným bezpečnostním doplňkem pro všechny majitele aut s bezklíčovým odemykáním. Obal je vyroben z měkké pravé kůže černé barvy, dvojitá vrstva materiálu Cryptalloy je integrována ve stěnách. Jeho vnější rozměry jsou 125 x 80 milimetrů, uvnitř pouzdra je umístěn kroužek na klíč na koženém řemínku.

Cryptalloy je certifikovaný laboratoří SGS-TÜV Saarland Forster GmbH jako ochrana proti bezdrátové komunikaci. Výhradním dovozcem produktů Cryptalloy je společnost ARIGA.

Bezpečnostní pouzdro na autoklíč Cryptalloy je dostupné pod obchodním jménem Silverstone v e-shopu na stránkách www.cryptalloy.cz za 1 899 Kč.

Tagy článku