Bezpečnostní rada probere pochybnosti kolem armádních zakázek

Bezpečnostní rada probere pochybnosti kolem armádních zakázek
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Karla Šlechtová
04 / 06 / 2018, 08:15

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu dnes ráno probere pochybnosti kolem armádních zakázek. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) médiím nedávno sdělila, že její inspekce zjistila u některých dosud neukončených tendrů závažná pochybení. Obrátila se proto na Vojenskou policii.

Pochybnosti Šlechtové se týkají nákupu radarů od Izraele za 3,5 miliardy korun či víceúčelových vrtulníků. Obě zakázky připravovala obrana za vedení jejího předchůdce a současného ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického. Potíže podle ministryně jsou i s dalšími tendry. Šlechtová v souvislosti se zakázkami naznačila, že by mohla být souvislost s jejím postupem v otázce zakázek a s novinovými články, které ji kritizovaly. Ministryně zprávy v novinách označila za mediální útok. V souvislosti se sestavováním nové vlády se spekuluje, že pozice Šlechtové je ohrožena.

O svolání předsednictva Bezpečnostní rady státu požádali Stropnický i Šlechtová. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) termín stanovil na dnešní ráno.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku