Bezpečnostní rada státu bude mít od středy o jednoho člena víc

Bezpečnostní rada státu bude mít od středy o jednoho člena víc
Autor: cz.dollarphotoclub.com/TTstudio|Popisek: Budova úřadu vlády
01 / 10 / 2014, 14:00

EXKLUZÍVNĚ /
Bude vláda jmenovat dalšího člena bezpečnostní rady státu? Jedenáctým členem by měl být místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
AKTUALIZOVÁNO: dnes 1.10.2014 vláda návrh schválila.

Ve středu 1. října bude vláda projednávat návrh na nové složení BRS. Podle našich informací bude jmenován jedenáctý člen, kterým by měl být místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Dosud měla BRS deset členů, důvody zvýšení o jednoho člena jistě sdělí předseda vlády při tiskové konferenci.

Můžeme jen spekulovat, zda tato volba není koaličním kompromisem k zajištění parity. Pokud ano, potom můžeme tvrdit, že i bezpečnost státu a důležitá rozhodnutí jsou vedena politickými sekretariáty jednotlivých koaličních stran. 

Nové složení BRS 

vychází z článku 9 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti ČR, který stanovuje, že BRS tvoří předseda vlády a další členové vlády podle rozhodnutí vlády. 

1.   předseda vlády - Bohuslav Sobotka / ČSSD
2.   místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí - Andrej Babiš / ANO 2011
3.   místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace - Pavel Bělobrádek / KDU-ČSL
4.   ministr vnitra - Milan Chovanec / ČSSD
5.   ministr zahraničních věcí - Lubomír Zaorálek / ČSSD
6.   ministr obrany - Martin Stropnický / ANO 2011
7.   ministr průmyslu a obchodu - Jan Mládek / ČSSD
8.   ministr dopravy - Antonín Prachař / ANO 2011
9.   ministr zdravotnictví - Svatopluk Němeček / ČSSD
10. ministr životního prostředí - Richard Brabec / ANO 2011
11. ministr zemědělství -  Marian Jurečka / KDU-ČSL

Jaké jsou pravomoci BRS?

Bezpečnostní rada státu připravuje vládě návrhy opatření k zajišťování bezpečnosti ČR. Schůzí BRS má právo účastnit se prezident republiky, který od ní může vyžadovat zprávy a projednávat s ní nebo s jednotlivými členy otázky, které patří do jejich působnosti.

Psali jsme také:

„Stop hazardu v Česku!“ Neregulovaný hazard jako bezpečnostní riziko.

Platy hasičů a policistů - mýty a fakta

Premiér a ministr vnitra vyjednali více peněz na platy pro policisty a hasiče

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace