Bezpečnostní situace v zemi je "v novém roce velmi vážná", tvrdí německý ministr vnitra

Bezpečnostní situace v zemi je &quote;v novém roce velmi vážná&quote;, tvrdí německý ministr vnitra
Autor fotografie: YouTube/screenshot/AFP DE|Popisek: Bezpečnostní opatření platí i na mnichovském hlavním nádraží
02 / 01 / 2016, 18:00

"V budoucnosti budeme mnohem více než dříve závislí na úzké spolupráci s bezpečnostními službami jiných zemí a na výměně informací," řekl ministr.

Berlín 2. ledna (ČTK) - Mnichovská policie po poplachu kolem údajné hrozby atentátů o silvestrovské noci zůstává nadále v pohotovosti. V ulicích bavorské metropole dnes hlídkují stovky policistů, jejich úkolem je odhalit případné podezřelé aktivity a také uklidnit obyvatele, napsala agentura AP. Podle německého ministerstva vnitra hrozba atentátu v zemi trvá a je třeba zesílit mezinárodní bezpečnostní spolupráci.

V Mnichově hrozily sebevražedné útoky, evakuována nádraží

O hrozbě teroristického útoku v Mnichově měly německé bezpečnostní orgány informace už od 23. prosince, píše německý deník Sueddeutsche Zeitung. Zpočátku nebylo nebezpečí považováno za "pravděpodobné", ale těsně před Silvestrem obdržely tajné služby informace přímo od zdroje z Iráku, které byly podpořeny informacemi francouzské tajné služby ze čtvrtka krátce před 20:00 SEČ. Právě proto policie ve čtvrtek večer v Mnichově evakuovala dvě nádraží poté, co úřady obdržely informace, že pět až sedm přívrženců Islámského státu plánuje koordinované sebevražedné útoky ve městě.

Bezpečnostní služby sice dosud žádné sebevražedné atentátníky v Mnichově neodhalily, ale varování nepokládají za planý poplach. Mluvčí místní policie podle AP poznamenal, že údajní útočníci mají podle obdržených informací běžná arabská jména, která ale mohou být falešná.

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere dnes řekl, že hrozba útoku v zemi trvá. Situace si podle něj vyžaduje užší spolupráci s cizími bezpečnostními službami. "Situace v novém roce zůstane velmi vážná. V budoucnosti budeme mnohem více než dříve závislí na úzké spolupráci s bezpečnostními službami jiných zemí a na výměně informací," řekl ministr v rozhovoru pro deník Bild.

V Německu jako v mnoha dalších evropských zemích se zvýšila bezpečnostní opatření poté, co islamisté zavraždili 13. listopadu při koordinované akci na různých místech Paříže 130 lidí a dalších nejméně 350 zranili. Některá města jako Brusel, Paříž či Moskva omezila letošní novoroční oslavy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace