Bezpečnostní skandál na českém ministerstvu zahraničí: emailové účty ministra i náměstků napadli hackeři

Bezpečnostní skandál na českém ministerstvu zahraničí: emailové účty ministra i náměstků napadli hackeři
Autor: Flickr.com|Popisek: hackeři
31 / 01 / 2017, 12:15

Emailové účty ministerstva zahraničí byly napadeny neznámými hackery.

Útok trval několik měsíců a hackeři stahovali data z účtů ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, ale i jeho náměstků.

Hackeři stahovali kromě tisíců ,,běžných dat" i přísně utajované skutečnosti a informace. Co je možná horší, uniklá data se týkala i spojenců České republiky. Ministerstvo zahraničí únik informací a napadení účtů hackery potvrdilo, ale vyvrátilo, že se jednalo o tajné informace.

Před rokem byl napaden i e-mailový účet premiéra Bohuslava Sobotky. Na něho osobně se snesla kritika, že si jej měl lépe zabezpečit před možným hacknutím.

Po tiskové konferenci sdělil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek novinářům, že útok mohl přijít z Ruska. „Charakter toho útoku je takový, že ten útok byl velice sofistikovaný. Takže musel být podle odborníků prováděný nějakým zahraničním státem. Také mi sdělili, že způsob, jakým byl útok proveden, velmi připomíná charakter útoku, které byly provedeny na internetový systém demokratické strany ve Spojených státech amerických," řekl ministr zahraničí. 

Podle Zaorálka se hackeři nedostali do vnitřního systému ministerstva, takže se neměli dostat k tajným informacím. to už před tiskovou konferencí potvrdila mluvčí ministerstva Michaela Lagronová.

 

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Na Yahoo zaútočili hackeři "zahraniční vlády". Ukradli data miliardy uživatelů

Průzkum společnosti Sophos: Lidé se bojí kyberzločinu více než toho fyzického

 

Zdroj: neovlivni.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace