Bezpečnostní technologie Avigilon v aréně v Leedsu

Bezpečnostní technologie Avigilon v aréně v Leedsu
Autor: Avigilon|Popisek: Leeds Arena
10 / 04 / 2015, 10:30

Způsob využití nejnovějších bezpečnostních technologií v praxi od společnosti AVIGILON.

Úkol

Vybavit nově postavenou multifunkční arénu světové úrovně nejnovější bezpečnostní technologií, která by umožnila efektivně řídit a monitorovat všechny prostory a zajišťovat bezpečnost personálu i návštěvníků.

Řešení

Bezpečnostní tým stadionu First Direct Arena z řídicí místnosti s nepřetržitým provozem ovládá sledovací systém s vysokým rozlišením pomocí softwaru pro správu průmyslových systémů kamerového dohledu Avigilon Control Center (ACC) vybaveného technologií High Definition Stream Management (HDSM)™ pro práci s obrazem ve vysokém rozlišení. Řešení společnosti Avigilon umožňuje bezpečnostnímu týmu arény řídit desítky IP kamer, které dohlížejí na prostranství před stadionem, tribuny, parkoviště, vedlejší prostory a vstupy. Operátoři systému Avigilon mají prostřednictvím aplikace ACC Mobile k dispozici živý obraz i záznam na svých chytrých telefonech a tabletech. Díky síťovým videorekordérům společnosti Avigilon může bezpečnostní tým uchovávat až 30 dní nepřetržitého kamerového záznamu.

Avigilon

Přínosy

Díky snadno ovladatelnému a intuitivnímu softwaru ACC je bezpečnostní tým stadionu First Direct Arena schopen monitorovat a řídit aktivitu návštěvníků – jak na tribunách, tak v prostorách v okolí budovy. Pokročilé vyhledávací funkce softwaru ACC bezpečnostnímu týmu umožňují vyhledat a přesně vyhodnotit pořízený záznam v řádu minut. Platforma Avigilon ACC umožňuje bezpečnostnímu týmu sledovat velký počet IP kamer a zaznamenávat obraz bez rizika zpomalení či zaseknutí systému.

- Efektivnější řízení pohybu velkého počtu návštěvníků
- Zkrácení doby potřebné k analýze situace
- Přesné vyhodnocování incidentů na tribunách
- Ochrana v případech pojistných podvodů

Trh: Stadiony
Lokalita: Velká Británie
Partner: Reflex Systems Ltd.

Použité produkty
Software ACC
Mobilní aplikace ACC
Převodník analogového videosignálu (enkodér)
Síťový videorekordér

Struktura systémů

Systém kamerového dohledu s vysokým rozlišením pomáhá moderní sportovní aréně efektivněji zvládat nápor diváků a chránit zdraví i majetek

Po desítky let byl Leeds největším britským městem bez velkého multifunkčního prostoru k pořádání koncertů a sportovních utkání. Na základě sílící poptávky po moderním a funkčním prostoru naplánovalo vedení města výstavbu víceúčelové koncertní haly originálního vějířovitého tvaru. Na podzim roku 2013 aréna pojmenovaná First Direct Arena oficiálně zahájila provoz plně vyprodaným koncertem sira Eltona Johna, na nějž přišlo 13 500 diváků. Aréna bude hostit přes 140 akcí ročně, od profesionálních sportovních utkání přes koncerty nejpopulárnějších hudebníků po představení Disney na ledu. Správce však musel zajistit jednak ochranu samotné arény v hodnotě přibližně 1,75 miliardy korun, jednak bezpečnost všech jejích návštěvníků pomocí špičkového systému kamerového dohledu s vysokým rozlišením.

Vedení arény najalo předního britského dodavatele bezpečnostních řešení, společnost Reflex Systems Ltd., aby dodala integrovaný systém zahrnující kamerový dohled, řízení přístupu, ostrahu vnější hranice areálu a detekci neoprávněného vniknutí. Na doporučení společnosti Reflex Systems zvolilo vedení arény First Direct Arena software ACC pro jeho širokou paletu funkcí a schopnost efektivně řídit rozsáhlý systém dohledu IP kamerami. V jeho prospěch hovořila také skutečnost, že na řešení společnosti Avigilon spoléhá celá řada špičkových arén a stadionů, například Slovnaft Arena na Slovensku nebo Rogers Centre v Kanadě. Lee Sinnott, provozní ředitel arény First Direct Arena, důvody volby potvrzuje: „Viděl jsem, že produkty společnosti Avigilon fungují na mnoha stadionech v Severní Americe a Evropě. Bylo pro nás velmi důležité se přesvědčit, že je tento systém použitelný přesně pro naše účely.“ Aréna potřebovala systém, který by byl snadno ovladatelný, zajišťoval efektivní řízení ukládání dat a poskytoval možnost okamžitého a přesného vyhledávání. Podle Lee Sinnotta systém společnosti Avigilon všechny tyto požadavky splňuje. „Řekl bych, že náš systém Avigilon je výrazně lepší než všechny ostatní, se kterými jsem se kdy setkal,“ prohlašuje.

Efektivní zvládání davu

Podle Lee Sinnotta využívá aréna First Direct Arena kamerový dohled s vysokým rozlišením převážně k efektivnímu sledování pohybu velkého počtu návštěvníků. Díky softwaru ACC mohou bezpečnostní pracovníci monitorovat různé situace a rychle a účinně reagovat například na konflikty na tribunách nebo krádeže. „Systém společnosti Avigilon umožňuje minimalizovat některé z našich problémů,“ říká Lee Sinnott. „Máme méně potíží se zločinem, protože jsme schopni předvídat, kde by mohlo dojít k problému.“ Software pro řízení kamerového dohledu také pomáhá odhalovat možné problémy s plynulostí dopravy v prostorách arény i jejím blízkém okolí. „Software ACC nám pomáhá spravovat velký počet kamer lépe, než jsme dokázali dříve v obdobných zařízeních,“ pokračuje Sinnott. „Pokud si například na monitorech všimneme, že se tvoří velké fronty před barem, můžeme rychle přesunout potřebný personál a provádět dynamické změny, abychom mohli u stánků poskytovat lepší služby.“ Jak Lee Sinnott zdůrazňuje, kamerový dohled s vysokým rozlišením také pomáhá spolehlivě vyhodnocovat incidenty, kdy by mohla aréna nést právní odpovědnost.

„Máme méně potíží se zločinem, protože jsme schopni předvídat, kde by mohlo dojít k problému.“

Snadno ovladatelný software

Správa rozsáhlého systému kamerového dohledu, který je nezbytný pro většinu velkých arén, může být pro bezpečnostní personál značně náročný úkol. Bezpečnostní tým arény First Direct Arena má však snazší práci díky pohodlně ovladatelnému softwaru ACC. „Celkově je software velmi uživatelsky přívětivý a zaškolení zaměstnanců je snadné,“ prohlašuje Lee Sinnott. Personálu také šetří čas pokročilé funkce vyhledávání, které software ACC nabízí. „U softwarových řešení, která jsme používali dříve, mohlo stahování velkých objemů dat trvat i několik hodin. Řešení společnosti Avigilon je mnohem jednodušší, což je obrovská výhoda celého systému. Namísto toho, abychom někoho z bezpečnostního týmu zaměstnali na dlouhé hodiny hledáním jehly v kupce sena, stačí stáhnout jen tu část záznamu, kterou potřebujeme.“ Přínos celého systému se plně projeví, když bezpečnostní personál arény dokáže rychle poskytnout videozáznam policejním složkám kvůli vyšetřování. „Snadno můžeme místní policii poskytovat videozáznam jako důkaz ve vynikající kvalitě,“ chválí systém Lee Sinnott. „Efektivita systému společnosti Avigilon a čistý obraz videozáznamů znamenají výraznou úsporu zdrojů i času.“

„Celkově je software velmi uživatelsky přívětivý a zaškolení zaměstnanců je snadné.“

Funkčnost na nejvyšší úrovni

Vedle hlavní řídicí místnosti v přízemí, která sleduje celou budovu i okolí 24 hodin denně, používá aréna First Direct Arena během akcí také druhou řídicí místnost k monitorování prostor. Software ACC využívají obě místnosti a Lee Sinnott prohlašuje, že synchronizace komunikace mezi operátory je zcela bezproblémová. „Schopnost koordinace při průzkumu prostor byla dalším klíčovým faktorem při naší volbě systému Avigilon, a to kvůli jeho flexibilitě a možnosti spolupráce obou řídicích místností,“ říká Lee Sinnott. „Náš starší systém běžně poskytoval pouze duplikovaný obraz druhé obrazovky. Pokud v hlavní řídicí místnosti operátor sledoval obraz z jedné kamery, operátor ve druhé řídicí místnosti viděl totéž. Se systémem Avigilon máme plnou kontrolu nad všemi funkcemi z obou místností.“ V případě odpojení jedné z místností se může bezpečnostní tým snadno přesunout do druhé bez ztráty kontroly nad situací. „Díky této flexibilitě máme lepší přehled a více možností,“ dodává Lee Sinnott.

© 2014 Avigilon Corporation, avigilon.com, atlantis telecom

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace