Bezpečný kamion od Samsungu

Bezpečný kamion od Samsungu
Autor: Samsung|Popisek: Safety truck od Samsungu
20 / 03 / 2016, 10:00

Tenhle nápad jihokorejské technologické firmy může zachránit mnoho životů. O co jednodušeji by se předjíždělo, kdyby bylo vidět "skrz kamión".

Samsung Electronics Argentina  představil v roce 2015 veřejnosti Samsung Safety Truck - nákladní vozidlo, které se snaží zabránit dopravním nehodám během předjíždění na silnicích.

Na unikátním vozidle spolupracovaly se společností Samsung Electronics Argentinou firmy jako Ingemática, argentinská firma zaměřená na vývoj technologických řešení, Helvetica SA společnost zabývající se výrobou návěsů a Volvo Trucks Argentina. 

Časopis Time vybral tento bezpečný vůz mezi 25 nejlepších vynálezů roku 2015.

Samsung Safety Truck využívá dva vestavěné přední kamery a speciálně navrženou softwarovou dopravní platformu firmy Ingematica pro zachycení a přenos obrazu silnici před sebou. Tento obraz je promítán řidičům za kamionem na čtyři videostěny Samsung OH46D. Ty jsou samozřejmě prachuvzdorné a vodotěsné, splňují certifikaci IP56. Řidič vozidla za kamionem tak může správně vyhodnotit dopravní situaci a učinit tak kvalifikovanější rozhodnutí zda předjet, nebo počkat. 

Samsung Safety Truck se bude pohybovat po argentinských silnicích celý rok 2016.

Zdroj: Samsung

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace