Bezpilotní letadla už nebudou přistávat. Boeing patentoval nový systém napájení

Bezpilotní letadla už nebudou přistávat. Boeing patentoval nový systém napájení
Autor: YouTube / PatentYogi |Popisek: PatentYogi
09 / 06 / 2015, 07:00

Drony se budou nabíjet ve vzduchu a mohou létat nekonečně dlouho.

Technologie bezpilotních letadel, dronů (UAV) jde dopředu mílovými kroky. Ještě před několika měsíci byl problém udržet drony ve vzduchu déle než několik hodin, vzhledem k omezené kapacitě napájecích baterií. Leteckému gigantu - americké firmě Boeing - byl v těchto dnech schválen patent, který firma podala už v březnu 2013, na dobíjení akumulátorů dronů ve vzduchu pomocí kabelů připojených k napájecí jednotce na zemi. Odpadá tím nejslabší místo "droní" technologie, kterou je omezená výdrž baterie.

Ve schváleném patentu je elektricky poháněný dron vybavený zasouvacím kabelem, který se automaticky připojí k pozemní napájecí stanici a v okamžiku plného nabití baterií, se odpojí a pokračuje v naprogramovaném letu.  

Zdroj: PatentYogi 

Boeing počítá s umístěním "čerpacích" stanic jak na pevnině, tak na moři a dokonce uvažuje o připojení k jedoucím automobilům, což by umožňovalo dobití akumulátorů i za jízdy. Navržená koncepce je využitelná především pro zásilkové služby, monitoring a samozřejmě pro vojenské účely. Současně by odpadla nutnost vybavovat drony jakýmikoliv přistávacími zařízeními, což by podstatným způsobem snížilo i jejich hmotnost.

Boeing se nevyjádřil, zda má v úmyslu tento patent v nejbližší době realizovat. Nicméně se předpokládá, že touto technologií budou vybavena předeším vojenská a špionážní bezpilotní letadla. Zcela určitě o technologii projeví zájem zásilkové služby jako Amazon nebo DHL, které už zahájily testovací provoz doručování pomocí dronů.

Amazon dostal zelenou - bude doručovat zásilky pomocí dronů

Doručování zásilek už úspěšně otestovala německá DHL, která předstihla Google i Amazon a od 24. září 2014 začala pravidelně doručovat poštovní zásilky na německý ostrov Juist v Severním moři. První v Evropě i na světě. (článek "Německá DHL jako první doručuje pravidelné poštovní zásilky quadrokoptérou"). Testování provedl i GOOGLE v Austrálii (článek "GOOGLE testuje robotické drony na doručování zásilek")

Zdroj: rt.com

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace