Bezvízový styk s Tureckem se odkládá

Bezvízový styk s Tureckem se odkládá
11 / 05 / 2016, 13:00

AKTUALIZOVÁNO / Turecko začíná vyhrožovat pouštěním imigrantů do Evropy.

13:45 / Na Twitteru profesor Burhan Kuzu, poslanec z Erdoganovy strany AKP včera před půlnocí napsal: "Zítra bude Evropský parlament projednávat zprávu, která by měla otevřít pro turecké občany bezvízový styk s EU. Jestli se špatně rozhodnou, pustíme k nim imigranty." 

 

12:30 / Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz a předsedové politických frakcí parlamentu přerušili diskusi o zavedení bezvízového režimu mezi Tureckem a Evropskou unií, oznámila poslankyně Evropského parlamentu za Nizozemsko Judith Sargentini. Zdroj: euobserver.com

„Schulz řekl, že na tom začneme pracovat, až Turecko splní všech 72 podmínek", uvedla poslankyně Birgit Sippelová dnes pro Euobserver.  Sippelová rovněž podotkla, že poslanci pochybují, že se Turecku podaří v tak krátkém čase splnit všechny požadavky EU. Další europoslanec uvedl, že europarlament bude řešit "důležitější věci".

Evropská unie dnes také zrušila dvoustrannou schůzku s Tureckem plánovanou na 13. května, v jejímž průběhu měla být mimo jiné projednána i otázka liberalizace vízového režimu.

Zrušení víz je součástí dohody o uprchlících uzavřené mezi Ankarou a Bruselem v březnu. Turecko mělo splnit 72 požadavků Evropské unie.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.