Biden: Pokud Rusko provede invazi na Ukrajinu, zvážíme sankce přímo na Putina

Biden: Pokud Rusko provede invazi na Ukrajinu, zvážíme sankce přímo na Putina
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
27 / 01 / 2022, 13:00

Případná ruská invaze na ukrajinské území může mít v krajním případě citelný vliv i na prezidenta Vladimira Putina. Americký prezident Joe Biden prohlásil, že pokud Rusko napadne Ukrajinu, zváží USA sankce přímo na ruskou hlavu státu.

Mezinárodní napětí stále pokračuje, protože není jasné, jaké má nakonec Rusko záměry s Ukrajinou. Na diplomatickém poli zatím jednání váznou, protože jak americká, tak ruská strana nejsou ochotny plnit požadavky, které jsou vzájemně protichůdné. Americký prezident prohlásil, že případná invaze na Ukrajinu nařízená Mosvkou by měla ,,obrovské globální následky".

Současně pak uvedl, že pokud by se tak přece jen stalo, USA zváží sankce dotýkající se Putina samotného. Otázkou je, jakou formu by USA v tomto případě zvolily. Opatření by mohly mít jak plošný charakter, tak osobní, jež by se týkalo přímo ruského prezidenta.

Podle amerického prezidenta je v napjatém ovzduší klíčové, že spojenci vystupují vůči Rusku jednotně. ,,Co je důležité, je fakt, že naši spojenci dělají to samé. Tím, že ukážeme Putinovi, že jsme jednotní, pomůžeme odvrátit ruský vpád," prohlásil Biden.

Média mezitím informovala o tom, jaké ,,páky" na sebe Rusko a Západ mají, pokud se situace krajně vyhrotí. Moskva varuje, že může přestat do Evropy přestat dodávat plyn ruský plyn, západní společenství pak může v krajním případě odříznout Rusko od amerických dolarů.


Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace