Bilance obětí útoku na mešitu na Sinaji stoupla na 305. Masakr provedli zřejmě radikálové napojeni na Islámský stát

Bilance obětí útoku na mešitu na Sinaji stoupla na 305. Masakr provedli zřejmě radikálové napojeni na Islámský stát
Popisek: mešita
25 / 11 / 2017, 12:00

Útočníci, kteří provedli masakr v mešitě na severu Sinajského poloostrova, byli zřejmě napojeni na Islámský stát.

Včerejší útok na mešitu na Sinajském poloostrově mají zřejmě radikálové z Islámského státu. Oznámila to tisková agentura Ahram. Podle ní měli útočníci nést s sebou vlajky se symbolem Islámského státu.

psali jsme: Při útoku radikálů na mešitu na Sinaji zahynulo až 235 lidí

Mezitím stoupla bilance obětí pátečního útoku na 305, což z něj dělá jeden z nejkrvavějších masakrů vůbec. Mezi oběťmi je i několik desítek dětí.

Podle tiskové agentury Ahram útok na mešitu provedlo asi 25 - 30 ozbrojenců, kteří přijeli v pěti terénních vozech před mešitu. Tu pak obklíčili, zaujali pozice a začali pálit na lidi, kteří se zde shromáždili na modlitbu. Dovnitř měli navíc házet i granáty. Předtím také zapálili několik aut, která parkovala před mešitou.

Egypt slíbil radikálům tvrdou odvetu.  Armáda v pátek odpoledne v odvetě za útok na mešitu zahájila nálety na oblasti blízko mešity, kde se mají ukrývat radikálové. Egyptská armáda bude podle svého mluvčího snažit činit takové kroky, které by vedly k likvidaci teroristických základen na severu Sinaje, z nichž hrozí stále nebezpečí.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.