Bílý dům podle CNN kontroluje mobily personálu kvůli únikům informací

Bílý dům podle CNN kontroluje mobily personálu kvůli únikům informací
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Bílý dům
28 / 02 / 2017, 11:30

Prezident Donald Trump posvětil rozhodnutí svého mluvčího Seana Spicera zkontrolovat mobily personálu kvůli možným únikům informací. Uvedla to dnes televize CNN s odvoláním na několik informovaných zdrojů. Spicer zprávu nepopřel, řekl ale, že Trump s rozhodnutím nemá nic společného.

Mluvčí se podle CNN rozhodl prověřit kontakty svých spolupracovníků s novináři, aby zjistil, zda informace neunikly prostřednictvím textových zpráv nebo s pomocí šifrovacích nástrojů. Rozhodnutí je podle televize signálem celému Bílému domu, že Trump je úniky informací rozhořčen.

Trump podle CNN rovněž dal souhlas s pátečním Spicerovým rozhodnutím zamezit vstup na tiskovou konferenci zpravodajům několika významných amerických médií. I v tomto případě ale Spicer podíl prezidenta na tomto kroku popřel.

související: Cenzúra v CNN ? Pri kritizovaní Clintonovej nastal náhly výpadok priameho prenosu

,,Nic neposvětil a ani nevěděl, co dělám. Není to přesné," řekl mluvčí americké televizi. ,,Nevěřím ani, že o tiskové konferenci věděl. V žádném případě jsem o ní s ním ani s kýmkoli jiným z Bílého domu nediskutoval," dodal.

Server Politico o víkendu napsal, že Spicer dokonce vyzval spolupracovníky, aby shromáždili své mobily na stole pro následnou kontrolu. Podobnou informaci dnes přinesla i agentura AP. Spicer si podle ní vyžádal soukromé i služební aparáty, aby mohl komunikaci svých spolupracovníků zkontrolovat. Řekl jim, že využívání šifrovacích aplikací zakazuje zákon. Požádal personál tiskového oddělení, aby informace o kontrole telefonů nepronikla do médií. Podle AP se tak stalo bezprostředně poté.

 

psali jsme:

Trump odsoudil média, že podhodnotila účast na jeho inauguraci

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku