BIS má ode dneška nového šéfa - Michala Koudelku

BIS má ode dneška nového šéfa - Michala Koudelku
Popisek: Sídlo BIS, Nárožní ulice, Praha-Stodůlky.
15 / 08 / 2016, 16:00

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes uvedl do funkce nového ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku.

Praha 15. srpna  -  ČTK to sdělil Úřad vlády ČR. Dlouholetý pracovník kontrarozvědky Koudelka nahradil dosavadního šéfa BIS Jiřího Langa, který na začátku června po 13 letech ve funkci požádal o odvolání. Výměnu na pozici šéfa kontrarozvědky schválila vláda na konci července.

Koudelka se narodil v roce 1965, vystudoval České vysoké učení technické (ČVUT). V tajných službách pracuje od roku 1992. Deset let vedl v BIS odbor kontrašpionáže. V polovině července ho do funkce ředitele BIS jednomyslně doporučil sněmovní bezpečnostní výbor, kterému Koudelka mimo jiné řekl, že nebyl členem KSČ.

Koudelka ve sněmovním výboru za svou prioritu označil zajištění bezpečnosti obyvatel ČR proti všem hrozbám. Chce, aby BIS byla pod jeho vedením apolitická, profesionální, aby striktně jednala podle zákona a byla okamžitě schopna reagovat na hrozby, které před Českou republikou mohou stát.

Tagy článku