Bitka mezi migranty na vídeňském nádraží. "Necítíme se tu bezpečně" stěžují si místní podnikatelé

Bitka mezi migranty na vídeňském nádraží. &quote;Necítíme se tu bezpečně&quote; stěžují si místní podnikatelé
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), János Korom Dr.|Popisek: Westbahnhof 11.09.2015
31 / 12 / 2016, 12:00

V úterý se před vídeňským Západním nádražím strhla hromadná rvačka mezi čečenskými a afghánskými uprchlíky, při níž byla jedna osoba pobodána nožem.

„Celkem byly zraněny tři osoby. Zraněn byl i zasahující policista, které dostal pěstí a také obdržel několik kopanců,“ cituje deník Kurier policejní vyšetřovatelku Irinu Steirer, která dále uvedla, že ze čtrnácti osob byly tři přímo zatčeny.

 

Vyšetřování je v každém případě na začátku a doposud není jasné, proč vůbec k brutální rvačce došlo. Jak píše Kurier, když se pokoušeli zasahující policisté účastníky rvačky od sebe oddělit, jeden z nich na ně vytáhl střelnou zbraň a ohrožoval je na životě. Zbraň odevzdal až po mnoha výzvách. Zdroj: parlamentnilisty.cz

  

Rakousko obecně zaznamenalo letos v porovnání s loňským rokem nárůst počtu spáchaných kriminálních činů.

„Mladí muži k nám přicházejí z reginů, kde zuří válečné konflikty a násilí je zde považováno za běžné vyústění každého nedorozumění,“ uváděl nedávno v rozhovoru pro televizní kanál Ö1 ředitel Veřejné bezpečnosti Konrad Kogler. Jeho slova potvrzují i majitelé obchodů na vídeňském Západním nádraží, které oslovil deník Kronen Zeitung. Dvaadvacet z nich se dokonce letos v létě obrátilo na policii prostřednictvím petice.

 

„Zejména v noci tady není bezpečno. I mně osobně bylo mnohokrát vyhrožováno a stal jsem se terčem násilí. V posledních měsících se situace mírně zlepšila, protože zde hlídkuje více policistů. Ale stejně situace není ideální,“ cituje deník zaměstnance místního snack-baru. Zaměstnanec asijského fastfoodu Zhang Jian Dan se sice své jméno zveřejnit nebojí, ale také přiznává, že situace je neúnosná. „Když policisté odejdou, vše se ještě zhorší,“ tvrdí mladý Asiat.

 Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), János Korom Dr.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace