Bitva o Ramádí pokračuje

Bitva o Ramádí pokračuje
Autor fotografie: YouTube/screenshot
25 / 12 / 2015, 11:45

V Ramádí zůstává několik stovek bojovníků - zahraničních bojovníků IS. Údajně berou rukojmí a snaží se "zabránit úniku civilistů z města."

Irácká armáda postupuje jen pomalu k centru iráckého města Ramádí, o něž bojuje s radikály z IS od úterka. Armáda přišla v minulých 24 hodinách o jednoho vojáka a má několik raněných. Postup zpomalují nastražené výbušniny, odstřelovači a také sebevražední atentátníci, které IS nasadil. (Zdroj: zpravy.e15.czeuronews.com)

Irácký generál Usmán Ghánim řekl 23. prosince, že město bude dobyto do několika dní. "V následujících dnech oznámíme dobrou zprávu o osvobození celého Ramádí," citovala ho televize.

"Místní sunnité, kteří v květnu pomáhali IS obsadit město Ramádí, utekli po rozsáhlém útoku irácké armády," cituje slova svého zdroje Jack Moore v článku Newsweek. 
Muhannad Haynur, mluvčí a poradce guvernéra Sohaiba Alravi, uvedl v e-mailu, že v Ramádí zůstává několik stovek bojovníků - zahraničních bojovníků IS. Podle něj berou rukojmí  a snaží se  "zabránit úniku civilistů z města."

Plukovník Steve Warren, mluvčí koaličních sil prohlásil: "Je to ještě dlouhá cesta do okamžiku, kdy budeme moci oznámit úplné obsazení Ramádí," řekl. Zdroj:prvnizpravy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.