Bizarní rituály, znásilňovací stůl. Agentky pohraniční hlídky popsaly šokující zážitky

Bizarní rituály, znásilňovací stůl. Agentky pohraniční hlídky popsaly šokující zážitky
Popisek: sexuální obtěžování
15 / 05 / 2017, 14:00

Několik agentek americké pohraniční hlídky, které vykonávaly službu na letišti v New Yorku, popisují své šokující zážitky.

Několik agentek americké pohraniční hlídky, mezi nimiž byl i jeden muž, a které vykonávaly službu na letišti v New Yorku, popisují své šokující zážitky. Ty zahrnovaly mimo jiné sexuální obtěžování, nátlak či výhrůžky smrtí.

Nadřízení agentek měli podle jejich svědectví připravenou místnost, kde se děly bizarní rituály. V místnosti, kde se nacházel podle nich i ,,znásilňovací stůl", byly agentky vystaveny sexuálnímu násilí, když jim jejich nadřízení mimo jiné mačkali přirození nebo je přivazovali ke stolu.

související: Mučili nás, bili a denně sexuálně obtěžovali. Indky popisují otřesné pracovní zkušenosti v Saúdské Arábii

Jedna z agentek popisuje, jak ji jeden z násilníků přiložil pistoli k žebrům a hrozil jí smrtí. Takové chování podle ní jde daleko za hranu šikany. ,,Bojím se o svůj život, o svou bezpečnost, toto je teror," řekla v rozhovoru pro televizi NBC 4 Diana Cifuentesová.

K ní se záhy připojily další agenti, kteří popisují události, jež zažily, za roky sexuálního násilí a ponižování. Všichni shodně uvádějí, že vedoucí pracovníci americké pohraniční hlídky udělaly velmi málo pro to, aby došlo k nápravě a viníci byli potrestáni.

,,Lidé se bojí kamkoliv jít, protože tito muži mají velmi dobré konexe," řekl Vito Degironimo, který se stal také terčem ,,ponižovacích rituálů". Jeho nadřízení ho měli v místnosti přinutit jít do monitorovací místnosti s kamerami a tam na něm měli jezdit, jako kdyby byl kůň.

Všichni agenti americké pohraniční hlídky nyní chystají na své nadřízené žalobu za sexuální teror a ponižování. Tyto excesy nyní vyšetřuje Generální inspektorát pro vnitřní bezpečnost.

 

Zdroj: independent.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.