Blackberry vyvíjí ,,antihackovací" skener do palubních počítačů aut

Blackberry vyvíjí ,,antihackovací&quote; skener do palubních počítačů aut
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: počítačová bezpečnost
24 / 05 / 2017, 14:30

Firma Blackbery spolupracuje na skeneru s předními světovými automobilkami - Range Roverem či Aston Martinem.

I když se vedení společnosti Blackberry zatím nechce k novému systému vyjadřovat, nějaký čas už na něm pracuje.

Pokud bude zařízení úspěšně uvedeno na trh, umožní na dálku skenovat automobily, zda jejich palubní počítače byly napadeny virem či hackovány. V takovém případě na toto riziko upozorní a ,,přikáže" řidiči, aby zastavili, pokud bude hrozit ,,kritické" nebezpečí jako například odemčení auta na dálku hackerem.

Při vyvíjení tohoto zařízení Blackberry spolupracuje s automobilkami Aston Martin a Range Roverem. Ty nyní zařízení testují. Systém ve formě skeneru bude schopen nainstalovat do palubního počítače auta bezpečnostní patche, které riziko nakažení virem či hackování systému eliminují.

Blackberry se chce soustředit především na bezpečnost počítačových systémů zabudovaných v autech poté, co tato kanadská firma ztratila svou dominanci na trhu se smartphony ve prospěch Applu. Blackberry si rovněž uvědomuje skutečnost, že mnoho aut se v dnešní době spoléhá na počítačové systémy, které jsou mezi sebou propojeny, což je zároveň vystavuje vyššími riziku hackování.

Pokud vše půjde podle plánu, bude služba uvedena na trh v příštím roce.

 

psali jsme:

Inteligentní dopravní systémy - HD kamery, skenery i družice. Stát bude investovat miliardy

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.