Blackout na trase C pražského metra. V noci ze soboty na neděli.

Blackout na trase C pražského metra. V noci ze soboty na neděli.
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
22 / 08 / 2015, 09:15

Zkouška na výpadek elektřiny začne v 01:15 a skončí zhruba v 08:00, místo metra budou cestující vozit náhradní autobusy.

Na výluku na úseku metra C Nádraží Holešovice-Kačerov budou upozorňovat informační tabule a hlášení a v terénu bude 25 informátorů. První soupravy metra se znovu rozjedou nejpozději v 08:30, uvedl dopravní podnik.

Během zkoušky si podnik ověří, zda v případě blackoutu má všechny postupy správně nastaveny. Vyzkouší například přechod na záložní zdroje elektrického energie, zejména rychlost, s jakou je schopen všechna zařízení přepnout. (Zdroj: lidovky.cz)

Rozsáhlé části Prahy byly v noci 19.10.2014 přes dvacet minut bez proudu. Zastavilo metro i tramvaje, Krčská nemocnice spustila náhradní zdroje. Důvod: výpadek transformátoru na Chodově.

Náhradní autobusy budou vozit cestující v obou směrech po trase Nádraží Holešovice, Vltavská, Florenc, Hlavní nádraží, Muzeum, I. P. Pavlova, Vyšehrad, Pražského povstání, Pankrác, Budějovická a Kačerov. V průběhu cvičení uzavře podnik podchody u stanic metra Vltavská, I. P. Pavlova, Pražského povstání a Pankrác.

O tom, že Praha má velký problém v systému zajištění dodávek elektrické energie a že není příliš připravena na masivní blackout jsme psali v našem článku "Otázka není, jestli bude nebo nebude úplný výpadek elektřiny, ale KDY přijde…"

Dopravní podnik hl.m. Prahy

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace