Bleskový průzkum: Proti přijímání uprchlíků se vyslovilo 75 procent občanů. O 15 procent více díky útokům v Paříži

Bleskový průzkum: Proti přijímání uprchlíků se vyslovilo 75 procent občanů. O 15 procent více díky útokům v Paříži
Autor fotografie: Phoenix Research on-line|Popisek: Bleskový průzkum Teror v Paříži
23 / 11 / 2015, 07:00

57 procent českých občanů požaduje uzavření vnějších hranic EU. Ale v ČR se cítíme bezpečně.

Phoenix Research on-line zveřejnila výsledky bleskového průzkumu zaměřeného na to, jak vnímají čeští občané páteční teroristické útoky v Paříži. 

89 procent respondentů sleduje současné dění ve Francii. A jenom 16 procent dotázaných se domnívá, že šlo zabránit teroristickým úkolům, ale více jak polovina (56 %) toto riziko vůbec neumí vyhodnotit.

Pro uzavření vnějších hranic schengenu proti přílivu dalších uprchlíků se vyslovilo 57 procent respondentů (29 procent je proti uzavření hranic).

Na otázku "Myslíte si, že České republice hrozí bezprostřední nebezpečí?" 66 procent nedokáže odpovědět, pouze 9 procent si myslí, že ano, naopak čtvrtina dotázaných si myslí, že v ČR toto nebezpečí nehrozí.

Nejzajímavější otázka přišla nakonec: "Změnily páteční události v Paříži Vaše mínění na současnou migrační vlnu?" 15 procent respondentů změnilo po teroristickém útoku názor na přijímání uprchlíků, a už je nechce, ačkoliv předtím byli pro jejich přijímání.

Projekt Phoenix Research on-line

Bleskový průzkum "Teror v Paříži" byl proveden on-line metodou ve dnech 15.11. - 18.11. 2015 na vzorku 430 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel České republiky ve věku od osmnácti let. Pro výběr vzorku byl použit kvótní výběr a validita dat byla ověřena triangulační metodou. Statistická chyba u uvedené skupiny se pohybuje v rozmezí +- 1,5 procenta.

Projekt Phoenix Research on-line je partnerem americké PewResearchCenter, společnosti s mezinárodní působností 3Q Global a anglosasko-německé AMR. Výzkumy jsou prováděny zejména metodou online průzkumu. Vzorky respondentů jsou vybírány kvótním výběrem (například dle věku, pohlaví). Ověření dat probíhá metodou simultánní triangulace, neboli: je použito kvalitativních a kvantitativních metod ve stejném časovém okamžiku. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.