Blesky nad Francií a Německem zranily desítky lidí. V Polsku zabíjely.

Blesky nad Francií a Německem zranily desítky lidí. V Polsku zabíjely.
29 / 05 / 2016, 06:00

Blesk zasáhl v pařížském parku 11 lidí, šest dětí je v ohrožení života. Další zranění jsou v Německu.

 

Francie

Nad Paříží se odpoledne kolem 15:30 SELČ prohnala prudká bouřka. Skupina dětí, která se v parku Monceau sešla na oslavě narozenin, se kvůli dešti schovala pod strom a tam je podle serveru franceinfo.fr zasáhl blesk. "Byl to náhlý a nepředvídatelný meteorologický úkaz," sdělila pařížská radnice.

Mezi raněnými je osm dětí a tři dospělí z jejich doprovodu. Čtyři osoby jsou podle webu bmtftv.com v ohrožení života. Na místě neštěstí se náhodou vyskytoval hasič v civilu, který zraněným poskytl první pomoc. "Jinak by to dopadlo ještě hůře," řekl mluvčí hasičů.

Polsko

V polských Beskydech zabil blesk jednoho turistu, další v bouři spadl do rozvodněného toku a utonul. Tři lidi zranil blesk na vrcholu hory Sokolica v pohoří Pieniny. 

Německo

Úder blesku si rovněž vyžádal tři těžce zraněné v Hoppstädtenu v německém Porýní. Výboj podle mluvčího místní policie udeřil z čistého nebe během mládežnického fotbalového zápasu. Jedním ze zraněných je rozhodčí, jehož blesk podle agentury DPA zasáhl přímo. Třicet dětí ve věku od devíti do 11 let odvezli záchranáři do nemocnice na preventivní vyšetření.

Tagy článku