Blíží se konec IS?

Blíží se konec IS?
27 / 04 / 2016, 12:45

Stále méně džihádistů i menší příliv peněz. IS prý přišel při náletech v Iráku a v Sýrii o 800 milionů dolarů

Klesá počet nových bojovníků IS

Příliv nových bojovníků do řad Islámského státu se za poslední rok propadl o 90 procent. Podle Pentagonu se ještě před rokem dávalo do služeb džihádistické organizace 2000 lidí měsíčně. V poslední době ale číslo kleslo na dvě stovky. Ustupující Islámský stát přestává být lákadlem. Odhady americké armády potvrzují i další zdroje. Podle americké armády rapidně narůstá počet dezercí. Koncem minulého roku bojovalo v řadách Islámského státu asi 30 tisíc cizinců. 6 tisíc z nich pocházelo z Evropy. Právě jejich návratu se teď evropské země obávají. Zdroj: rozhlas.cz

Video: Americký nálet zničil banku IS. Islámisté přišli o desítky milionů dolarů

Finanční problémy IS

Skupina Islámský stát má finanční potíže. Podle zběhlých bojovníků dnes vyplácí často jen polovinu žoldu, někteří ozbrojenci čekají na peníze celé měsíce.

Při náletech koaličních letadel v Sýrii a Iráku byly zničeny skrýše, v nichž radikálové IS ukrývali až 800 milionů dolarů (19 miliard korun) v hotovosti. V Bagdádu to oznámil americký generál Peter Gersten. Tato finanční ztráta se podle něj podílí na odlivu bojovníků z IS. Zdroj: ČTK

Islámský stát – nejbohatší teroristická skupina na světě. Likvidace západní civilizace?

Americké ministerstvo financí v roce 2014, kdy IS vtrhl na sever Iráku, považovalo tuto skupinu za "nejlépe financovanou teroristickou organizaci".

Přehled deseti nejbohatších teroristických skupin. Osm z nich je islámských

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace