Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Angela Merkelová při projevu v Evropském parlamentu
Kancléřka Merkelová se prý svým vstřícným postojem k uprchlíkům dopustila vlastizrady a ohrožuje nejen vnitřní bezpečnost Německa, ale i jeho integritu.
Německo se potýká s obrovskými problémy kolem uprchlické krize. Chybí státní úředníci na zpracování všech žádostí o azyl, německé tajné služby nezvládají prověřovat všechny podezřelé žadatele o azyl, chybí učitelé, policisté, není dostatek ubytoven, německá společnost se radikalizuje a hrozí občanské nepokoje.
Německé bezpečnostní a zpravodajské služby vyhlásily poplach nad množstvím uprchlíků a migrantů, kteří směřují do země. Podle utajované zprávy, kterou získal deník Welt am Sonntag je vysoce pravděpodobné, že dojde k výbuchu antisemitismu díky "dovozu" radikálního islámu do Německa.
Bavorský ministerský předseda dal začátkem týdne spolkové kancléřce ultimatum, ve kterém ji vyzval, aby do neděle, kdy se mají předsedové koaličních stran sejít v Berlíně, omezila masový příliv imigrantů do země. V opačném případě pohrozil "nouzovými opatřeními". Deník Bild nedávno informoval, že CSU zvažuje odvolání svých tří ministrů ze spolkové vlády. Merkelová ale tento týden uvedla, že příliv migrantů do Německa se nedá jen tak okamžitě zastavit.
Bavorští politici přesto pokračují ve slovních útocích proti berlínské centrální vládě a hrozí, že vezmou věci do vlastních rukou, pokud se nezastaví příliv uprchlíků. Jenom za září vstoupilo do Německa odhadem více než 200.000 migrantů a drtivá většina přes rakouské hranice do Bavorska. Země je v současné uprchlické krizi nejpostiženější německou zemí. Denně sem z Rakouska přichází několik tisíc lidí. Ve čtvrtek jich hranici přešlo 5540, v předchozích dnech jich vždy bylo kolem 6500.
V nedělním průzkumu volebních preferencí získaly CDU a CSU jen 36 procent hlasů, což představuje nejhorší výsledek za poslední tři roky. Posilovat začala pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD), která by se dostala se sedmi procenty hlasů poprvé do Spolkového sněmu. AfD také na kancléřku Merkelovou podala trestní oznámení. A není jediné.
Německé nejvyšší státní zastupitelství eviduje již zhruba 400 trestních oznámení na Merkelovou kvůli jejímu postoji v uprchlické krizi. Autoři oznámení kancléřku většinou viní, že se svým vstřícným postojem k běžencům dopustila vlastizrady. Podle právních odborníků však trestní oznámení nemají šanci na úspěch. (Zdroj:zpravy.idnes.cz)
Zatímco uprchlíci německou kancléřku zbožňují, protože pro ně představuje záruku, že jakmile překročí německé hranice, bude o ně dobře postaráno. Na domácí půdě ovšem její popularita slábne a každý třetí Němec si přeje její odchod. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)
Jméno Merkelové padlo i na manifestaci Úsvitu-Národní koalice a Bloku proti islámu 28. října na pražském náměstí Míru. Zástupci Pegidy, kteří se shromáždění zúčastnili řekli mimo jiné:
„Německá vláda pod řízením Angely Merkelové nás vede k ohrožení budoucnosti celé evropské kultury. Jednotlivé státy se ohraničují svými hranicemi. Paní Merkelová se nesnaží tyto hranice chránit. Požadavky Merkelové v oblasti kvót nejsou potřebné a odpovídající a jsou nedovoleným zásahem vůči členským státům. Nekontrolovaná a neregulovatelná masová migrace musí lidi v EU změnit. To znamená, že se změní tvář EU. Nás Němců se nikdy nikdo neptal, jestli chceme být jiným národem. Máme nyní v Německu opět co do činění s totalitním režimem? My, kteří se stavíme na odpor, vlastenci, a když to půjde takto dál, disidenti, potřebujeme podporu."