Blízká setkání na syrské obloze mezi ruskými a německými stíhačkami

Blízká setkání na syrské obloze mezi ruskými a německými stíhačkami
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto německého Tornada
18 / 02 / 2016, 13:45

Zprávy z poslední doby potvrzují, že stíhači ruského letectva často stínují stroje německé Luftwaffe, které provádějí průzkumné mise v syrském vzdušném prostoru.

Ačkoli stínování cizího bojového letadla na syrské obloze přeplněné bojovými letadly a bezpilotními prostředky může vést k vypjatým situacím, obě strany se prý chovají profesionálně a předcházejí nehodám - tedy alespoň podle stanice Russia Today.

Informace o sledování německých Tornad Rusy byla také potvrzena německým generálem Joachimem Wundrakem, který se nedávno vrátil z koordinačního centra koalice v Kataru. Generál ale zároveň listu Rheinische Post sdělil, že se ruští piloti nechovají vůči svým německým kolegům nijak agresivně, a že setkání letců obou stran probíhá profesionálně.

Wundrak informoval, že mezi stroji sledujícími Tornada Luftwaffe jsou i ruské nejvyspělejší stroje 4 ++ generace, Su-35S Flanker pro vybojování vzdušné převahy, které vstoupily do letecké války nad Sýrií před několika týdny.

Podle jeho názoru ruské letectvo provádí tento druh bojových letů, aby bylo jasné, že na rozdíl od mezinárodní koalice, tu pracují na pozvání legitimní syrské vlády.

Nicméně podle generála Wundraka jsou tato setkání bezpečná také proto, že piloti Luftwaffe ví, jak komunikovat se svými ruskými kolegy díky zkušenostem, které získali během mise Baltic Air Policing, kde Německo poskytuje pravidelně své stíhačky na hlídání vzdušného prostoru členských států NATO v Estonsku, Litvě a Lotyšsku.

Luftwaffe nasadila šest Tornad a jeden tanker Airbus, stroje operují z letecké základny NATO Incirlik v Turecku.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace