Blízko Ramádí útočil Islámský stát. Výsledkem je 17 mrtvých iráckých vojáků

Blízko Ramádí útočil Islámský stát. Výsledkem je 17 mrtvých iráckých vojáků
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
12 / 05 / 2016, 20:00

Islámský stát tentokrát útočil na vládní jednotky.

Bezprostřední okolí Ramádí se stalo dějištěm dalšího atentátu Islámského státu. Nejméně 17 mrtvých si vyžádal nejnovější bombový útok ve městě Jarayshi, severně od Ramádí. Bojovníci Islámského státu se zaměřili na vládní vojáky. Atentáty byly doprovázené dalšími dvěma sebevraždenými útoky před policejní stanicí v  Abu Ghraib. Při nich zemřeli dva policisté a osm dalších lidí bylo zraněno.

Zástupce irácké armády agentuře Reuters potvrdil, že při nejnovějším útoku blízko Ramádí zemřelo celkem 17 lidí. Útok provedl sebevražedný atentátník v nákladním voze naloženém výbušninami.

Podle informací Reuters byl obklíčen bojovníky IS i nejmenovaný armádní pluk, IS se pak rovněž zmocnil důležitých komunikacích a přerušil klíčovovu zásobovací cestu, jež spojuje Ramádí a čtvrť Thirthar dále na severu.

Irácké policejní zdroje pak upřesnily okolnosti útoku na policejní stanici v Abu Ghraib, kde se nachází i známá věznice. Útočníci měli obklíčit policejní stanici ze dvou směrů, než se odpálili. Třetí útočník to již nestihl, protože byl těsně předtím policisty zastřelen. 

Nejnovější bombové útoky zvyšují politické napětí v zemi, kde se demonstruje proti vládě premiéra Hajdara Abádího. Ten čelí v poslední době velké kritice veřejnosti, která požaduje důsledné zavedení reforem a odstoupení vlády, kterou považují za zkorumpovanou.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.