BMW X5 Security Plus: vydrží i zásah Kalašnikovem

BMW X5 Security Plus: vydrží i zásah Kalašnikovem
Autor fotografie: BMW|Popisek: BMW X5 Security Plus
10 / 03 / 2015, 10:45

Německá firma BMW je jednou z těch, která vyrábí ucelenou řadu luxusních vozidel odolávajících ozbrojenému násilí. Mezi nejnovější přírůstky patří X5 Plus a Security Plus.

Protože nebezpečí a riziko přepadení může být pro některé zákazníky každodenním chlebíčkem, jsou tu speciální vozidla od BMW odolávající střelbě ze známého AK-47.

O podobném testování, ale pro značku Mercedes, jsme psali v článku "Test střelbou samopalem na mercedes"

X5 ve verzi Security Plus má speciální vrstvená skla s polykarbonátem uvnitř, který zabrání vydrolení skla do interiéru. Exteriér vozu naprosto přesně odpovídá standardní X5, ocelové výztuhy zabraňují proniknutí kulek dovnitř vozu.

X5 Security je první vůz na světě ve své třídě balistické ochrany, jehož prostor pro cestující a prostor pro zavazadla tvoří jednu pancéřovanou buňku. Splňuje stupeň ochrany VR4, tedy zastaví běžné zbraně s ráží až 0,44 Magnum.

X5 Security Plus splňuje ještě vyšší třídu, a to VR6. Tuto certifikaci vůz získal po podrobení se testům, kdy na vozidlo byly vypáleny stovky střel z automatických zbraní. Jedná se tedy o test kompletního vozidla, ne jen použitých materiálů.

Přečtěte si článek "Putin dostane novou limuzínu. Bude ruská a připomíná tank"

O pohyb tohohle drobka se stará dvakrát přeplňovaný osmiválec o výkonu 450 PS. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol systémem xDrive.

Zdroj: BMW

Psali jsme také:

Test střelbou samopalem na mercedes

Video: jak Volvo testuje sedačky a bezpečnostní pásy

Mansory Sahara Edition má 838 koní

Mercedes-Benz G 500 4x4 pro Ženevu

Obrněné SUV Mercedes za 1 000 000 USD

Systémy asistence řidiči od společnosti Bosch

Hyundai vyrobil auto proti zombiím

Ford představil Police Interceptor Utility pro americké policisty

 

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.