Boeing frustrován neschopností americké vlády při schvalování prodeje letadel

Boeing frustrován neschopností americké vlády při schvalování prodeje letadel
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-15E
10 / 11 / 2015, 13:00

Boeing je „trochu frustrován“ zdržením, díky pomalému procesu americké vlády při schvalování prodeje vojenských letadel do regionu Golfského zálivu.

Senior manažer Boeingu to prohlásil v pondělí a dodal, že doufá, že se situace vyřeší brzy na začátku příštího roku. Jeff Kohler řekl reportérům, že celý proces trvá déle než firma očekávala.

„Jsme trochu frustrovaní, protože víme, že v regionu zákazníci jsou,“ řekl Kohler na Dubajské Airshow, počty letadel a s kým jsou smlouvy, ale neupřesnil. Boeing tuto skutečnost nikdy nesděluje dřív, než je obchod schválen vládou.

Podle zdrojů agentury Reuters se ale jedná o obchod ve výši minimálně 3 miliard dolarů na dodávku 28 kusů F-18 E/F do Kuvajtu a dohoda o prodeji blíže neurčeného počtu strojů F-15 do Kataru.

Podle Kohlera, který stál předtím v čele agentury Pentagonu, která měla na starosti monitoring prodeje zahraničních zbraní, ale pomalý proces ukazuje na vážnější problém – vláda nerozšířila své kapacity na vyřizování prodeje zbraní a to i přes to, že je velký nárůst prodeje zbraní u všech velkých amerických zbrojařských firem.

Vládní neschopnost může podle Kohlera stát americké firmy mnoho peněz.

Boeing má sice problém s vojenským materiálem, ale divize civilního letectví podepsala v Dubaji obchod za 8 miliard dolarů na dodávky letadel 737 do Indie.

Zdroj: Reuters

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.