Boeing nabízí upgrade F-15 2040C

Boeing nabízí upgrade F-15 2040C
Autor fotografie: Boeing|Popisek: F-15 2040C
29 / 02 / 2016, 12:15

Boeing nabízí upgrade bojových letounů F-15C. který by zvýšil palebnou sílu a schopnost detekce starších F-15C, a stejně tak zlepšil schopnost spolupráce s novějšími stroji jako je F-22.

Boeing nabízí americkému letectvu sérii úprav svých letounů F-15C Eagle, které by umožnily letadlu, aby se lépe doplňovalo s letouny páté generace Lockheed Martin F-22 Raptor.

Upgrade nazvaný "F-15 2040C" má řadu vylepšení, jako zdvojnásobení počtu střel vzduch-vzduch, které letoun nese, zvýšení jeho doletu, a upgrade jeho elektroniky. Tuto informaci sdělili zástupci firmy Boeing před výroční konferencí Air Force Association.

"Balíček aktualizací pomůže US Air Force udržet svoji dominanci ve vzduchu, než dorazí příští generace letadel," řekl Mike Gibbons, viceprezident Boeingu pro program F-15.

Dále společnost očekává zájem o úpravy i od některých svých mezinárodních zákazníků F-15.

"Jsme v jednání se stávajícími zákazníky," řekl Gibbons a dodal: "Vzhledem k tomu, US Air Force rozvíjí svůj program, někteří mezinárodní zákazníci ho budou pravděpodobně následovat."

Podle Gibbonse společnost i nadále vidí zájem o nové objednávky strojů F-15. To by tedy znamenalo, že se povede prodej nějakému arabskému spojenci, či Izrael dostane nové F-15 v rámci balíčku poskytovaného této zemi.

Kromě zdvojnásobení počtu nesených střel, Boeing nabízí komunikační soupravu 'Talon HATE', která umožní připojit F-15 k Raptoru. Balíček zahrnuje také AESA radar Raytheon APG-63 (V) 3, soupravu pro elektronické válčení a další moderní technologie. Boeing již dříve řekl, že impuls pro navrhování upgradu 2040C přišel z interní studie o tom, jak by F-15C mohl doplňovat a rozšiřovat funkce F-22 Raptor.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.