Bohuslav Chalupa k likvidaci zbytku ÚOOZ: Reorganizace je odborně a systémově nedomyšlená

Bohuslav Chalupa k likvidaci zbytku ÚOOZ: Reorganizace je odborně a systémově nedomyšlená
Popisek: Bohuslav Chalupa
02 / 09 / 2017, 11:00

Poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa potvrdil pro Security magazín, že považuje reorganizaci policie, respektive likvidaci zbytku ÚOOZ za neodborně provedenou.

Bohuslav Chalupa pro Security magazín uvedl, že nemůže sice potvrdit informaci, že ministr vnitra Mlan Chovanec chystá jen pět dní před volbami tzv. reorganizaci Útvaru na odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) převodem pod krajská policejní ředitelství, o níž jsme exkluzivně informovali, nicméně považuje reorganizaci policie za nedomyšlenou.

psali jsme: Tuhý s Chovancem plánují obcházet zákon o svobodném přístupu k informacím

,,Pokud se mne ptáte, co si o reorganizaci PČR a jejím možném završení myslím, mohu jen konstatovat, že stejně tak, jak byla reorganizace zahájena a probíhá, tak i pravděpodobně skončí - tedy že je odborně a systémově nedomyšlená, chybně a uspěchaně připravená a realizovaná," uvedl pro Security magazín Chalupa.

Podle poslance za hnutí ANO jsme svědky toho, že státní zástupci převedli ,,pro jistotu" některé kauzy k šetření k doposud ,,reorganizačně" nezačleněné protidrogové centrále. Chalupa uvedl, že některé kauzy v podstatě ,,zamrzly v čase", čímž se vytvořil některým podezřelým dostatečně široký  prostor k tomu. aby se mohli ,,vyvinit" z vyšetřování. To bude mít za následek, že mnoho kvalitních důstojníků opustí řady policie a nebude za ně adekvátní náhrada.

psali jsme: Bývalý policejní exprezident k totální likvidaci ÚOOZ: Je to „neuvěřitelný záměr“

Chalupa však přes svou kritiku současně připustil, že ministr vnitra má plné právo provést reorganizaci policie bez ohledu na postoje Poslanecké sněmovny. ,,Takto jsou v ČR nastaveny platné zákony - a žádná vyšetřovací komise, pokud se drží platných právních norem, nemohla ani nic jiného konstatovat," sdělil Chalupa Security magazínu. Podle Chalupy je na vůli nové Poslanecké sněmovny, zda přistoupí k úpravě stávajících zákonů včetně kompetencí, které by daly parlamentu větší kontrolní funkce. 

 

Tagy článku