Bojovníci IS se pokusili zaútočit proti Izraeli. Všichni byli zabiti

Bojovníci IS se pokusili zaútočit proti Izraeli. Všichni byli zabiti
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), U.S. Embassy Tel Aviv
28 / 11 / 2016, 11:30

Izraelská armáda zabila čtyři ozbrojence takzvaného Islámského státu.

Ozbrojenci zahájili palbu na hlídku Izraelců na Golanských výšinách, kteří ji nejprve opětovali. Krátce nato bylo vystřeleno směrem na Izrael několik minometných střel. Po přestřelce zaútočilo izraelské  letectvo na obrněné auto, ze kterého ozbrojenci pálili na izraelské pozice. Vozidlo se pohybovalo jen několik metrů od stávající syrsko-izraelské hranice. Je to první přímý střet Izraele s touto skupinou. Islámisty okamžitě neškodnil izraelský armádní letoun. Zdroj: rozhlas.cz

 

"Na svých severních hranicích jsme dobře připraveni. Nedovolíme Islámskému státu ani žádné jiné ozbrojené skupině, aby se v blízkosti našeho území pod záminkou syrské války usadila," pochválil zásah vojáků izraelský premiér Benjamin Netanjahu. 

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), U.S. Embassy Tel Aviv

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace