Bojovníci Islámského státu ukamenovali dva homosexuály

Bojovníci Islámského státu ukamenovali dva homosexuály
Autor: Redakce|Popisek: Džihádisti
25 / 11 / 2014, 20:30

25.11.2014 / Dva muži byli dnes ukamenováni džihádisty tvrdícími, že jde o homosexuály. Jde o první známé popravy za údajnou homosexualitu na území Islámského státu.
Zdroj: Agentura AFP

Jde o první známé popravy za údajnou homosexualitu na území Islámského státu.
Dvacetiletý muž byl dnes ukamenován v Mayadeenu v provincii Deir Ezzor poblíž hranice s Irákem. Důvodem bylo, že v jeho mobilu nalezli džihádisté videa na kterých „praktikoval neslušné akty s muži“.
Ve stejné provincii byl ve stejný den, ale v samostatné exekuci ukamenován také osmnáctiletý muž na základě tvrzení jeho známých že je gay.

Na sociálních sítích se objevily informace, že oba muži byli odpůrci Islámského státu a džíhádisté je obvinili z homosexuality, aby měli záminku je zabít.

Jde o první známé popravy ukamenováním v případě mužů. Vraždy žen podobným způsobem jsou četnější. OSN zveřejnila informaci, že jen tento měsíc bylo na území Sýrie ukamenováno několik žen po obvinění z cizoložství.

Psali jsme také:

Radikálové z Islámského státu organizují veřejné trhy s otrokyněmi

Existence žen je protiislámská!

Islámští vrazi sami natočili ukamenování ženy

Znásilněné dívce z Afghánistánu hrozí smrt kvůli cti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace