Boko Haram v Nigérii upalovali děti zaživa

Boko Haram v Nigérii upalovali děti zaživa
Popisek: Radikálové z Boko Haram v Nigérii povraždili na 20 tisíc lidí během posledních šesti let
01 / 02 / 2016, 13:45

O víkendu došlo k děsivému teroristickému útoku na vesnici v Nigérii. Přívrženci islamistického hnutí Boko Haram vyvraždili okolo 86 lidí a nyní vyplouvají na povrch hrozivé detaily masakru. Podle očitých svědků extrémisté dokonce upalovali malé děti zaživa.

K incidentu došlo v sobotu v noci ve vesnici Dalori v severovýchodní Nigérii a ve dvou přilehlých uprchlických táborech, ve kterých žije celkem 25 tisíc lidí. Během útoku, který trval zhruba čtyři hodiny, bylo povražděno na 86 lidí. Teroristé vesnici podpálili a 62 lidí, kteří krvavé běsnění přežili, se léčí s popáleninami. Podle očitých svědků islamisté stříleli do lidí a zapalovali chatrče, ve kterých byly i malé děti. Z domů byl prý slyšet jejich nářek. 


"Právě jsme dokončili večerní modlitbu, když do naší vesnice vtrhli ozbrojenci a bez rozdílu zahájili palbu a začali zapalovat domy," popsal noc hrůzy obyvatel vesnice Dalori Kulo Sheriff.

Nigérie je z takto masivního útoku v šoku. Vláda ubezpečovala své občany, že hnutí Boko Haram už není schopno velkých útoků bez použití sebevražedných atentátníků a vládním vojákům se údajně podařilo Boko Haram vytlačit z měst a vesnic v regionu již před rokem.

Také v sousedním Čadu o víkendu vraždili radikálové. Během dvou sebevražedných atentátů příslušníků Boko Haram přišli o život tři lidé a více než 50 dalších bylo zraněno. K útoku došlo ve dvou vesnicích blízko Čadského jezera.

Hnutí Boko Haram slíbilo poslušnost Islámskému státu a za posledních šest let má hnutí na svědomí zhruba 20 tisíc lidských životů a na 2,5 milionu Nigerijců bylo nuceno opustit své domovy.


Zdroj: USA Today

Tagy článku