Video: Bombardéry B-2 v Británii

Video: Bombardéry B-2 v Británii
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: B-2 ilustrační snímek
14 / 06 / 2015, 13:45

7. června přistály strategické bombardéry US Air Force B-2 na letišti Fairford ve Velké Británii, v rámci "demonstrace globálního dosahu" těchto strojů.

Dva bombardéry B-2 Spirit provedly tzv. hot-pit tankování a výměnu posádky za běhu motorů. Oba stealth bombardéry přiletěly ze základny Whiteman Air Force Base v Missouri, a potvrdily zásadní význam britské letecké základny v americké projekci síly pomocí strategických bombardérů.

"Hot-pit tankování na základně RAF Fairford předvedlo schopnost letadla donést konvenční a jaderné zbraně kdykoliv a kamkoliv," stojí v tiskovém prohlášení US Air Force.

Zkoušky strojů B-2 se konaly současně, se zapojením tří strategických bombardérů B-52 Stratofortresses z Minot Air Force Base v Severní Dakotě v mnohonárodním cvičení BALTOPS 15 a SABER STRIKE 15, konaných v mezinárodních vodách Baltského moře a na území pobaltských států a Polska.

"Účast B-52 ve cvičeních BALTOPS a SABER STRIKE demonstruje stálý závazek našeho národa podporovat stabilitu a bezpečnost v regionu, posiluje spolupráci s našimi spojenci" řekl admirál amerického námořnictva Cecil D. Haney, velitel US Strategic Command.

Zdroj: The Avionist

Tagy článku