Bombardéry B-52 cvičily poblíž ruské základny Baltijskaja

Bombardéry B-52 cvičily poblíž ruské základny Baltijskaja
Autor fotografie: US Navy|Popisek: GB-52 ve formaci s F-16, Gripeny a Typhoony
13 / 06 / 2016, 12:00

V sobotu 11. června se dva strategické bombardéry B-52 zúčastnily cvičení Baltops 2016 a proběhl odhoz cvičných min do moře.

Bombardér z doby začátku "první" Studené války je tak trochu jako modulární počítač. Zůstává provozuschopný a na úrovni díky novým upgradům, softwaru a zbraním. I to je důvod, proč plánovači rozhodli, že B-52 zkusí vypuštění min, což sice stroj umí, ale není moc příležitostí tuto jeho schopnost otestovat.

Byly vypuštěny obyčejné "hloupé" miny, které stroje B-52 odhodily do Gdaňského zálivu, kde byl uzavřen podle ruského serveru lenta.ru prostor asi 50 kilometrů od ruské základny Baltijska v Kaliningradské oblasti.

Ruský server přinesl i volací znaky obou B-52, byly to ICER01 a ICER02. Stroje vzlétly z letecké základny Mildenhall ve Velké Británii.

V pátek B-52 provedla cvičný letu v doprovodu 12 stíhaček čtyř zemí - dvou polských F-16, čtyř amerických F-16, dvou německých Eurofighter Typhoon a čtyř švédských Gripenů. Z tohoto letu pochází i úvodní fotografie tohoto článku.

Cvičení Baltops 2016 probíhá od 3. do 19. června, účastní se námořnictva 18 spojeneckýc států a aliančních partnerů, včetně 50 lodí, 60 letadel a 4 500 lidí.

Zdroj: IHS Jane´s, lenta.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace